Portugalsko 2013

 Portugalská treska a norský losos po česku

Studenti Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuby Krčína v Třeboni navštívili v polovině dubna 2013 partnerskou školu v Portugalsku v městě Vila Real de Santo Antonio. Na místě se sešli se studenty z dalších dvou partnerských škol z francouzského Guérande a norského Skjervøy. Jedná se již o druhý výjezd v rámci druhého programu Comenius, který byl pro partnerské školy schválený na konci minulého školního roku. V programu jde o propojení akvakultury s gastronomií. Práce na projektu TEC-CAP zahrnují jednak seznámení se s chovem ryb typických pro tu kterou zemi, ale i gastronomickou úpravu těchto ryb, a to jak úpravu tradiční pro tu kterou zem, ale i recepty netradiční, vytvořené přímo studenty partnerských škol.

Na úvod pracovního týdne bylo představené logo projektu, které bylo vytvořeno studenty na prvním setkání škol ve Francii na podzim 2012. Zhodnotil se průběh první návštěvy a zveřejnily se výsledky hodnocení receptů z kapra a platýze. Poté školy představily své země a následovaly prezentace o chovu lososa a lovu tresky.

Škola ve Vila Real je školou se zaměřením na gastronomii, tak se zde především vařilo. Připravovaly se recepty z lososa, typického pro Norsko a ze sušené tresky, která je rybou typickou pro Portugalsko (překvapilo to i nás). Jednotlivá jídla hodnotila porota složená z učitelů, odborníků i studentů. Naše dva recepty na lososa v majonéze s olomouckými tvarůžky a tresku v marinádě se probojovaly do knihy receptů, kde budou vítězné recepty publikovány.

Kromě práce na projektu, měli studenti také možnost prohlédnout si město Vila Real de Santo Antonio, které leží přímo na jižním pobřeží Portugalska v oblasti Algarve na hranicích se Španělskem. Navštívili místní památky, hrad Marim, muzeum, rybí farmu na chov kanice a farmu na chov ústřic. Díky krásnému a teplému počasí měli studenti možnost navštívit pláž v Monte Gordo a vykoupat se v Atlantickém oceánu. Na zpáteční cestě do České republiky skupina třeboňských studentů navštívila hlavní město Portugalska Lisabon.

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína přivítá partnerské školy v Třeboni na třetím setkání v rámci programu Comenius TEC-CAP na podzim roku 2013. Projekt končí návštěvou Norska v červnu 2014.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím