Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Fondy EHP 2021/22

Fondy EHP 2021/22

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni obdržela grant pro projekt nazvaný

 “Fishing horizons”.

(EHP-CZ-VETP-3-002)

 

Projekt Fishing horizons je financovaný z programu Vzdělávání Fondů EHP 2014 – 2021. Do fondů přispívají tři donorské země - Island, Lichtenštejnsko a Norsko. (www.eeagrants.cz)

 

Projektu se účastní projektoví partneři z norské školy Nord-Troms videregående skole v Skjervøy a profesní partneři Rybářství Třeboň a.s. a Fish Market a.s. Tento projekt je zaměřen na posílení spolupráce mezi organizacemi v rámci odborného výcviku oborů Rybář a Akvakultura. V rámci projektu vzniknou 4 výukové jednotky ECVET na zpracování kapra a lososa, které budou využity pro výměnné praxe žáků v příštích letech. Proběhnou vzájemné studijní návštěvy učitelů odborných předmětů a odborného výcviku, na kterých se účastníci seznámí s organizací odborného vzdělávání v partnerské zemi a navštíví partnerské výrobní podniky, které se zabývají chovem kapra a lososa. Na základě této studijní návštěvy zpracují čeští učitelé materiály pro téma Klecový chov lososů, téma pak bude zařazeno do výuky. Zároveň poskytnou materiály norským partnerům pro výukové téma Chov kapra v České republice. Dále budou posílena profesní témata ve výuce anglického jazyka -  se záměrem připravit žáky na komunikaci při budoucí výměnné praxi v Norsku nebo ve Francii.

Profesní partneři poskytnou součinnost při tvorbě výukových jednotek a při organizaci přednášky pro žáky na téma Požadavky zaměstnavatelů na pracovníky v rybářství a současné trendy v rybářství a akvakultuře.

Vzhledem k nepříznivé pandemické době Dům zahraniční spolupráce, organizátor projektu, nedoporučil cestování pro žáky škol, a proto se žákovské aktivity přesunuly do online prostoru. Žáci vytvoří v rámci tohoto projektu svůj vlastní eTwinningový projekt na téma Školní rok mimo školní lavice v Čechách a v Norsku. Budou mapovat školní aktivity na odborném výcviku a aktivity mimo školu. Tento projekt má za úkol seznámit žáky s realitou partnerské školy, s jejími aktivitami a s prostředím, ve kterém žáci partnerské školy tráví čas. Aby navázali osobní přátelství, bude tento eTwinningový projekt doplněn o uzavřenou Facebookovou skupinu, kde mohou žáci obou škol sdílet své rybářské úspěchy. Zároveň zde budou pravidelně zveřejňované odkazy na eTwinningovou platformu, aby mohli sledovat práci svých spolužáků na projektu.

Projekt bude probíhat do srpna 2022.

Vedoucí projektu Fishing horizons je Mgr. Jana Harazimová, vedoucí eTwinningového projektu Mgr. Michaela Schamsová.

 

Navštivte také

 

Výukové materiály ECVET

ČJ - EN

Přečíst článek

Jednotky ECVET v AJ

dokumenty k nahlédnutí

Přečíst článek
Napsali o nás

Napsali o nás

Články z médií...

Přečíst článek
Školení učitelů ve tvorbě jednotek učení ECVET

Školení učitelů ve tvorbě jednotek učení ECVET

Dne 8. prosince 2021 proběhlo školení učitelů odborného výcviku a učitelů odborných předmětů ve tvorbě jednotek učení ECVET.

Přečíst článek
Přednáška pro žáky oboru Rybář

Přednáška pro žáky oboru Rybář

V rámci projektu Fishing Horizons, financovaného fondy EHP, proběhla ve středu 20. dubna 2022 přednáška pro žáky oboru Rybář na téma Požadavky zaměstnavatele na zaměstnance a nové trendy v produkci a zpracování ryb.

Přečíst článek
Studijní návštěva norských partnerů v Třeboni - květen

Studijní návštěva norských partnerů v Třeboni - květen

1. - 5. května 2022

Přečíst článek
Studijní návštěva zástupců SŠRV a Rybářství Třeboň a.s. v norském Skjervøy

Studijní návštěva zástupců SŠRV a Rybářství Třeboň a.s. v norském Skjervøy

20. - 24. června 2022

Přečíst článek
Studijní návštěva norských partnerů v Třeboni - říjen

Studijní návštěva norských partnerů v Třeboni - říjen

7.10. - 11.10 2022

Přečíst článek

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout