Fondy EHP 2021/22

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni obdržela grant pro projekt nazvaný

 “Fishing horizons”.

(EHP-CZ-VETP-3-002)

 

Projekt Fishing horizons je financovaný z programu Vzdělávání Fondů EHP 2014 – 2021. Do fondů přispívají tři donorské země - Island, Lichtenštejnsko a Norsko. (www.eeagrants.cz)

 

Projektu se účastní projektoví partneři z norské školy Nord-Troms videregående skole v Skjervøy a profesní partneři Rybářství Třeboň a.s. a Fish Market a.s. Tento projekt je zaměřen na posílení spolupráce mezi organizacemi v rámci odborného výcviku oborů Rybář a Akvakultura. V rámci projektu vzniknou 4 výukové jednotky ECVET na zpracování kapra a lososa, které budou využity pro výměnné praxe žáků v příštích letech. Proběhnou vzájemné studijní návštěvy učitelů odborných předmětů a odborného výcviku, na kterých se účastníci seznámí s organizací odborného vzdělávání v partnerské zemi a navštíví partnerské výrobní podniky, které se zabývají chovem kapra a lososa. Na základě této studijní návštěvy zpracují čeští učitelé materiály pro téma Klecový chov lososů, téma pak bude zařazeno do výuky. Zároveň poskytnou materiály norským partnerům pro výukové téma Chov kapra v České republice. Dále budou posílena profesní témata ve výuce anglického jazyka -  se záměrem připravit žáky na komunikaci při budoucí výměnné praxi v Norsku nebo ve Francii.

Profesní partneři poskytnou součinnost při tvorbě výukových jednotek a při organizaci přednášky pro žáky na téma Požadavky zaměstnavatelů na pracovníky v rybářství a současné trendy v rybářství a akvakultuře.

Vzhledem k nepříznivé pandemické době Dům zahraniční spolupráce, organizátor projektu, nedoporučil cestování pro žáky škol, a proto se žákovské aktivity přesunuly do online prostoru. Žáci vytvoří v rámci tohoto projektu svůj vlastní eTwinningový projekt na téma Školní rok mimo školní lavice v Čechách a v Norsku. Budou mapovat školní aktivity na odborném výcviku a aktivity mimo školu. Tento projekt má za úkol seznámit žáky s realitou partnerské školy, s jejími aktivitami a s prostředím, ve kterém žáci partnerské školy tráví čas. Aby navázali osobní přátelství, bude tento eTwinningový projekt doplněn o uzavřenou Facebookovou skupinu, kde mohou žáci obou škol sdílet své rybářské úspěchy. Zároveň zde budou pravidelně zveřejňované odkazy na eTwinningovou platformu, aby mohli sledovat práci svých spolužáků na projektu.

Projekt bude probíhat do srpna 2022.

Vedoucí projektu Fishing horizons je Mgr. Jana Harazimová, vedoucí eTwinningového projektu Mgr. Michaela Schamsová.

 

Navštivte také

 

Výukové materiály ECVET

ČJ - EN

Zobrazit

Jednotky ECVET v AJ

dokumenty k nahlédnutí

Zobrazit

Napsali o nás

Napsali o nás  

Články z médií...

Zobrazit

Školení učitelů ve tvorbě jednotek učení ECVET

Školení učitelů ve tvorbě jednotek učení ECVET  

Dne 8. prosince 2021 proběhlo školení učitelů odborného výcviku a učitelů odborných předmětů ve tvorbě jednotek učení ECVET.

Zobrazit

Přednáška pro žáky oboru Rybář

Přednáška pro žáky oboru Rybář  

V rámci projektu Fishing Horizons, financovaného fondy EHP, proběhla ve středu 20. dubna 2022 přednáška pro žáky oboru Rybář na téma Požadavky zaměstnavatele na zaměstnance a nové trendy v produkci a zpracování ryb.

Zobrazit

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout