Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Archiv projektů / UNIV

UNIV – Uznávání výsledků neformálního vzdělávání

Střední odborné učiliště rybářské se, spolu se svými odbornými kantory, zapojilo do projektu  rozvoje dalšího vzdělávání v České republice, zaměřeného právě na vzdělávání dospělých. Je financován ESF a rozpočtem ČR.

Projekt  reaguje na stále se měnící společenské potřeby, zrychlující se vývoj technologických, technických a informačních procesů a struktur i proměnlivost trhu práce. Učení není ve vyspělém světě vnímáno pouze jako v dětství a mládí realizovaná příprava vedoucí k úspěšnému životu v dospělosti. Učení se stává běžnou součástí života dospělých, dokonce lze říci, že život dospělých je především neustálým učením.

Celoživotní učení, jehož je další vzdělávání tou méně rozvinutou součástí, je cesta, která nám umožňuje jak zvládat uvedené změny, tak obstát na trhu práce, a to i v mezinárodní konkurenci. Rozvoj celoživotního učení však poskytuje i možnosti pro individuální rozvoj každého z nás stejně jako je cestou ke snížení sociálního propadu. Celoživotní učení není lékem na všechny problémy naší společnosti, ale je jedním z nezpochybnitelných předpokladů jejího dalšího rozvoje.

V současné době se na naší škole zpracovávají tyto projekty:

  • Životní prostředí a zdraví ryb.
  • Základy velkochovu akvarijních druhů ryb.

Kurzy celoživotního vzdělávání

Škola se zapojila do projektu ministerstva školství UNIV (Uznávání výsledků neformálního vzdělávání a informálního učení v sítích škol poskytujících vzdělávací služby dospělým) a díky tomu mohla využít k budování svých vzdělávacích projektů pro dospělé prostředky Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR.

Přečíst článek

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout