Telefon 384 721 216
Velikost písma

25.6.2024 - Nejzazší termín pro podání přihlášky k maturitní zkoušce pro podzimní termín

28.6.2024 - Volno ředitele školy

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Moderní terénní laboratoř na SŠRV

EDUgrant - Moderní terénní laboratoř na SŠRV

PROJEKT

Cílem projektu je zřízení mobilní terénní laboratoře, která umožní provádět širokou škálu různých měření jak v terénu, tak samozřejmě i ve školním prostředí. Tyto pomůcky pomohou zásadně aktualizovat možnosti výuky na SŠRV Třeboň a přiblížit se standardům, které jsou v tuto chvíli využívány moderní praxí.

Zavádění těchto moderních technik samozřejmě dále přispěje k celkovému zatraktivnění výuky a umožní provádět celou škálu nových experimentálních technik. Nové experimentální postupy budou přínosem samozřejmě nejen pro žáky školy, ale také pro pedagogy, kteří budou mít možnost s terénní laboratoří pracovat.

Součástí terénní laboratoře budou bezdrátová čidla, která je možno spárovat snadno s notebookem, tabletem či smartphonem. Pomocí těchto čidel bude možno měřit následující veličiny: pH v roztocích, teplota, vodivost kapalin, koncentrace dusičnanů, amoniaku a rozpušteného kyslíku ve vodě nebo otáčení roviny polarizovaného světla(polarimetrie).

Součástí laboratoře jsou dále tablety pro bezdrátové měření i analýzu dat a dvě termokamery pro měření povrchové teploty předmětů.

 

další informace o projektu

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout