ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

Povídání o stresu, který s sebou nese i situace, ve které se nyní nacházíme

 

Každý z nás se s náročnou životní situací (a těch je hodně, každý si v průběhu života nějakou budeme muset projít, a ta současná k nim rozhodně patří) vyrovnáme jinak.

 

Chcete se dozvědět víc?

>> více

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

FM Norské fondy

Třeboňští rybářští studenti a Norsko

V rámci grantového programu EHP Norské fondy zpracovalo Střední odborné učiliště rybářské Třeboň projekt Trvale udržitelný rozvoj, který umožnil spolupráci se zahraničními partnery. Konkrétně se jednalo o spolupráci se SKJERVØY VIDEREGÅENDE SKOLE v kraji Tromso.

Škola získala dotaci 22 100 €. Tento projekt byl jeden z nejnáročnějších, které škola zpracovala, a to  jak s ohledem na časovou a organizační náročnost tak i s ohledem na finanční aspekty projektu. Přestože škola získala dotaci, bylo pro realizaci projektu nutné zajistit dofinancování.

Cílem projektu byla odborná činnost a zároveň i poznávání života norských studentů, způsob výuky v zahraničí a také motivace našich žáků pro další studium cizích jazyků. Přínosem projektu pak byla i možnost samostatně vycestovat do zahraničí a dokázat se orientovat v  situacích, které nás mohou běžně potkat. To vše přispívá ke zvýšení sebevědomí studentů.

Odborná činnost zahrnovala monitoring pohybu vody v krajině v ČR a v Norsku. Při této práci nastaly určité problémy v souvislosti se severským počasím a hloubkou půdního horizontu. Odborná příprava včetně materiálního vybavení byla zajištěna zaměstnanci SOU rybářského a externím spolupracovníkem z AV  ČR v Českých Budějovicích.

Jazykovou připravenost našich studentů zajišťoval externí pracovník formou kurzů angličtiny zaměřených na témata týkající se projektu a běžných životních situací.

O účast v projektu byl ze strany studentů velký zájem

Výběrem byla vytvořena skupina dvanácti studentů SOU rybářského a dvou studentů  partnerské školy SRŠ Vodňany. Skupinu doprovázel pedagogický doprovod.

Studenti se po příletu věnovali hlavně odborné náplni projektu. Kromě instalace tenzometrů a hydrologických měření, která byla ohrožena nepříznivým počasím a množstvím sněhu, absolvovali několik exkurzí a zajímavých návštěv odborných pracovišť. Volný čas trávili naši studenti poznáváním krajiny ostrovů Schorvoy, Spildra a Arnoy. Nejen severská příroda, ale i města byla ve středu zájmu. Žáci se účastnili  slavností Dne nezávislosti na Dánsku, zajímavou zkušeností pro ně také  bylo nocování na ostrově Spildra v tradičním Sami tent. Při většině aktivit byli doprovázeni vedením školy a norskými studenty.

Spolupráce s norskou školou přinesla mnoho zajímavého a vytvořila se i nová přátelství. Proto naše škola dlouho neváhala a pozvala norské studenty a jejich vyučující také k nám do Třeboně.

Norská skupina do České republiky přicestovala 18. října

Po prohlídce  Prahy přijeli následující den  k nám. V Třeboni pro ně byl již připraven zajímavý program.

První oficiální setkání proběhlo ve škole a po malé prohlídce pamětihodností Třeboně a obědě navštívili norští přátelé Rybářství Třeboň a.s. Následující dva víkendové dny si prohlédli města České Budějovice a Český Krumlov. Samozřejmostí byli odborní průvodci. Nedělní odpoledne bylo věnováno přípravě na odbornou práci, která následovala další den.

V pondělí se norská skupina rozdělila – část navštívila Botanický ústav v Třeboni a druhá část se zúčastnila výlovu Horusického rybníka. V odpoledních hodinách došlo také na umístění tenzometrů v okolí Mlýnského rybníka. Úterní dopoledne byli všichni pozváni do Českých Budějovic na setkání s hejtmanem Jihočeského kraje J. Zahradníkem a k prohlídce Krajského úřadu. Pak následovala exkurze chovu jesetera v Mydlovarech.

Nejdůležitějším dnem byla středa. Ta přinesla prezentaci ze strany norských studentů, ve které nás seznámili se životem Laponců. Navíc si všichni mohli prohlédnout laponský stan a národní laponský kroj. Mimořádným zážitkem pro přítomné byla ochutnávka uzeného lososa a maso ze sušeného losa a soba. Prezentace, která se uskutečnila ve školní jídelně, se mimo nás zúčastnili zástupci města Třeboně, zástupci Národní agentury Praha a studenti třeboňských středních škol se svými pedagogy. Vystoupil zde také zástupce AV ČR z Českých Budějovic. Slavnostní večeře pak završila týdenní setkávání českých a norských studentů, výměnu jejich znalostí a dovedností i nově vzniklá přátelství. Následující den byl dnem volna a odpočinku, neboť se přiblížil páteční odjezd našich norských přátel.

Celý  projekt byl ukázkou zahraniční spolupráce a zájmu o život a poznávání  mezi studenty různých národů. Střední odborné učiliště rybářské totiž poskytuje studentům možnost výměnných pobytů nejen v rybářsky atraktivním Norsku, ale i Francii, Polsku a na Slovensku. Ani jazyková bariéra, ani velká vzdálenost nebrání vzájemné spolupráci a přátelství.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

19. 5. 2021 - zveřejnění výsledků přijímacího řízení

do všech oborů školy. Do oboru Rybář a Vodohospodář zasílejte od 19.5.2021 zápisové lístky.

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím