Telefon 384 721 216
Velikost písma

24.5.2024 0:00 - Nejzazší termín pro podání přihlášky ke studiu

29.5.2024 - Pedagogická rada

3.6.2024 - ZZ - písemná část

4.6.2024 - 7.6.2024 - ZZ - praktická část

17.6.2024 - 18.6.2024 - ZZ - ústní část

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Archiv projektů / Projekt Kráčmera

Natáčení s Kráčmerou

5.10.2010 byl den pro výlov rybníka jako stvořený. Bylo jasno a chladno. Přestože slunce svítilo na hladinu vypuštěného Ponědražského rybníka, vybraní studenti tříd studijního oboru Ekologie a ochrana krajiny SŠRV stojící ve stínu na hrázi se choulili zimou. Pozorovali přípravy rybářů na začátek výlovu a přípravy filmařů ČT. Česká televize začínala s natáčením hraného dokumentárního filmu Vzduchoplavec Kráčmera.

Natáčení se zúčastnilo celkem 12 studentů rozdělených na herce a filmový štáb. Herecká skupina spolupracovala přímo s hercem Tomášem Šulajem, alias vzduchoplavcem Kráčmerou. Druhá skupina studentů vyzbrojená kamerou a diktafonem točila film o filmu a pečlivě sledovala práci filmového štábu ČT. Film má sloužit jako učební dokument pro žáky 4. a 5. tříd základních škol v předmětu Vlastivěda.

Všichni herci byli oblečeni do vysokých holínek a nepromokavých plášťů, které jsou používány při výlovech a stejně vystrojen byl i představitel vzduchoplavce Kráčmery. Nikomu na hlavě nechyběl ani rybářský klobouk.

Druhý den, 6.10., jsme pokračovali ve spolupráci s Českou televizí a opět se zúčastnili natáčení. Tentokrát už naši herci hrát nemuseli. Zato náš školní filmový štáb se činil. Natáčel a dělal rozhovory se zástupci jednotlivých filmařských profesí. Natáčelo se v třeboňské loděnici Klubu vodáků na břehu rybníka Svět.

Pro naše studenty je tato práce velkou příležitostí naučit se vytvářet texty a to i prostřednictvím psaní scénáře, naučit se pracovat s dobovými prameny, zvládnout techniku přípravy filmového materiálu, natáčení a úpravy natočeného materiálu – jako způsobu reflexe vlastního textu. Studenti při sběru materiálu i vlastní tvorbě textů se učí získávat, vybírat, porovnávat, zpracovávat, třídit a předávat informace. Učí se vyhledávat souvislosti, rozvíjet své dovednosti efektivně pracovat a komunikovat v týmu. Nakonec poznávají více okolí své školy a prostřednictvím toho si vytváří vztah k našemu regionu. Kromě účasti na natáčení se studenti také naučí pracovat s mediální a ICT technologiemi při tvorbě scénáře, vlastního filmu, webových stránek a přípravy výstavy.
Studenty ještě čeká další práce, ale už teď se mohou pochlubit nevšedními zážitky a novými znalostmi. Navíc získané zkušenosti mohou využít při přípravách oslav šedesátého výročí vzniku školy, které proběhne na jaře příštího roku.

Mgr. Jana Kadlecová, koordinátor projektu,
Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň

 

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout