Telefon 384 721 216
Velikost písma

25.6.2024 - Nejzazší termín pro podání přihlášky k maturitní zkoušce pro podzimní termín

28.6.2024 - Volno ředitele školy

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Archiv projektů / Norsko

Návštěva - listopad 2008

V sobotu 2.11.2008 přicestovali do Třeboně studenti z norských partnerských škol, z ostrova Schorvoy a Sjovegan. Dva dny před příjezdem do Třeboně trávili naši norští přátelé poznáváním kulturních památek Prahy. Neděle byla věnována seznámení s další historickou perlou naší země, a to města Český Krumlov.

Týden započal oficiálním přijetím na Krajském úřadě v Českých Budějovicích a seznámením se s krajským městem. Odpolední návštěva třeboňských lázní norským studentům přišla po mnoha oficialitách vhod. Další den je čekala další perla, a to českého rybníkářství – výlov Světa. Aktivní účast při výlovu přinesla pro norské studenty zcela jiný pohled na rybářství, než na jaký jsou zvyklí doma. Ale obstáli na výbornou. Den byl zakončen velmi příjemnou společnou večeří pedagogických pracovníků za účasti místostarosty Třeboně pana Z. Mráze.

Středa byla věnována plnění odborné části projektu, a to odbornou hydrologickou a meterologickou exkurzí v Národním parku Šumava. Prezentacemi studentů všech zúčastněných stran pokračovala ve čtvrtek odborná část konferencí, na které byly představeny výsledky projektu. Společná večeře studentů a pedagogů, na kterou se dostavil i předseda představenstva Rybářství Třeboň. hld. ing Hůda, znamenala faktické ukončení letošního setkání. Následovalo rozloučení s příslibem budoucích dalších setkání, páteční odjezd do Prahy a odlet našich norských přátel domů.

Tak  na jaře - nashledanou v Norsku!

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout