PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

K jádru vědy

V listopadu se vydala třída E.2 „k jádru vědy“ na výstavu Accelerating Science, která se koná v prostorách Výstaviště v Českých Budějovicích. Expozice byla vytvořená mezinárodním centrem pro výzkum elementárních částic CERN v Ženevě. Výstava ukazuje cestu od základní vědy k technice, kterou užíváme každodenně.

Výstava se skládá z pěti zón. 1 – Vznik a vývoj vesmíru – pojednává o vzniku a vývoji vesmíru. 2 – Částice – ukazuje způsob, jímž na sebe částice vzájemně působí, a ukazuje vztah mezi energií a hmotou. 3 – Záhady – je věnována záhadám vesmíru, jako např. černá hmota a energie. 4 – CERN a velký hadronový urychlovač – ukazuje model urychlovače, pomocí kterého se zkoumá struktura hmoty. 5 – Základní výzkum v každodenním životě – představuje výsledky vědeckého výzkumu vtělené do technologií (mobilní telefony, satelitní přenos, lékařská diagnostika, GPS, www a internet)

Během prohlídky expozice  žáci hráli vědomostní hru Pyramida, která se týkala atomové a subatomové struktury hmoty. V doprovodných expozicích se seznámili s funkční mlžnou komorou užívanou pro detekci částic, prohlédli si 3D tiskárny, provedlii několik fyzikálních experimentů, např. souběžné působení gravitace a elektromagnetického pole na pohybující se těleso a reaktivní pohon.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Kroužek potápění

F. Hrubý přijímá přihlášky žáků na kurz potápění. Hlásit se lze do 30.9.2021 osobně na vychovatelně DM 941, ev. na 60548087 nebo emailu: fhruby@ssrv.cz.

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím