PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

VÍKEND V TŘEBONI PRO VÝHERCE soutěže v rybářských dovednostech

V sobotu 13. května 2017 se uskutečnil „RYBÁŘSKÝ VÍKEND“ pro výherce 6. ročníku internetové soutěže v rybářských vědomostech pro žáky ZŠ.

Po přivítání výherců a jejich doprovodu si zúčastnění prohlédli specializovanou učebnu hydrologie. Byli seznámeni s unikátními přístroji na zjišťování chování vody v krajině a ve vodních tocích při různých průtokových podmínkách. Navštívili i moderní učebnu odborného výcviku s ukázkami učebních pomůcek využívaných na OV i při praxi v rybářských provozech.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou Třeboňskou a Chlumeckou rybniční soustavou. V polovině cesty byla uskutečněna exkurze na rybí líheň Mokřiny, kterou využívá Rybářství Třeboň a.s. k produkci raných stádií ryb.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes četné hrozící bouřky se počasí vydařilo a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal Radim Lesák ze ZŠ sv. Šebestiána v Chomutově, a to 29 kaprů o celkové délce 956 cm. Největšího kapra šupináče ulovil Jan Bělohoubek ze ZŠ T. G. Masaryka v Poděbradech (64 cm). Celkem bylo chyceno 103 kaprů o celkové délce 29 metrů a 56 cm, jeden amur a dva okouni.

Pohoštění a opékané špekáčky jistě zpestřily „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína, Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se zas až tak nedařilo, a tak líto bylo pouze, že končí „super den“…


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím