Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2016 - 2017

VÍKEND V TŘEBONI PRO VÝHERCE soutěže v rybářských dovednostech

V sobotu 13. května 2017 se uskutečnil „RYBÁŘSKÝ VÍKEND“ pro výherce 6. ročníku internetové soutěže v rybářských vědomostech pro žáky ZŠ.

Po přivítání výherců a jejich doprovodu si zúčastnění prohlédli specializovanou učebnu hydrologie. Byli seznámeni s unikátními přístroji na zjišťování chování vody v krajině a ve vodních tocích při různých průtokových podmínkách. Navštívili i moderní učebnu odborného výcviku s ukázkami učebních pomůcek využívaných na OV i při praxi v rybářských provozech.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou Třeboňskou a Chlumeckou rybniční soustavou. V polovině cesty byla uskutečněna exkurze na rybí líheň Mokřiny, kterou využívá Rybářství Třeboň a.s. k produkci raných stádií ryb.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes četné hrozící bouřky se počasí vydařilo a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal Radim Lesák ze ZŠ sv. Šebestiána v Chomutově, a to 29 kaprů o celkové délce 956 cm. Největšího kapra šupináče ulovil Jan Bělohoubek ze ZŠ T. G. Masaryka v Poděbradech (64 cm). Celkem bylo chyceno 103 kaprů o celkové délce 29 metrů a 56 cm, jeden amur a dva okouni.

Pohoštění a opékané špekáčky jistě zpestřily „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína, Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se zas až tak nedařilo, a tak líto bylo pouze, že končí „super den“…

FotogaleriePřeskočit fotogalerii


Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout