Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2016 - 2017

RYBÁŘŮV DEN PRO NASTUPUJÍCÍ ŽÁKY

V sobotu 20. května 2017 se pro žáky nastupující na obory Rybář a Ekologie a životní prostředí - Vodohospodář uskutečnil RYBÁŘŮV DEN.

Po přivítání žáků a jejich doprovodu si zúčastnění prohlédli specializovanou učebnu hydrologie. Byli seznámeni s unikátními přístroji na zjišťování chování vody v krajině a ve vodních tocích při různých průtokových podmínkách. Navštívili i moderní učebnu odborného výcviku s ukázkami učebních pomůcek využívaných na OV i při praxi v rybářských provozech.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou Třeboňskou a Chlumeckou rybniční soustavou. V polovině cesty byla uskutečněna exkurze na rybí líheň Mokřiny, kterou využívá Rybářství Třeboň a.s. k produkci raných stádií ryb.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes silný a studený protivítr se počasí vydařilo a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal Jan Malovaný - 31 kaprů o celkové délce 1071 cm. Neformální závod vyhrál Vít Boháč, který ulovil „pouze“ 30 kaprů, ale o celkové délce 1110 cm. Největšího kapra šupináče ulovil Martin Hampl (68 cm). Celkem bylo chyceno 293 kaprů a amurů (o celkové délce 109 metrů, 79 cm).

Pohoštění a opékané špekáčky jistě zpestřily „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína, Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se zas až tak nedařilo, a tak líto bylo pouze, že končí „super den“…

FotogaleriePřeskočit fotogalerii


Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout