Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

RYBÁŘŮV DEN PRO NASTUPUJÍCÍ ŽÁKY

V sobotu 20. května 2017 se pro žáky nastupující na obory Rybář a Ekologie a životní prostředí - Vodohospodář uskutečnil RYBÁŘŮV DEN.

Po přivítání žáků a jejich doprovodu si zúčastnění prohlédli specializovanou učebnu hydrologie. Byli seznámeni s unikátními přístroji na zjišťování chování vody v krajině a ve vodních tocích při různých průtokových podmínkách. Navštívili i moderní učebnu odborného výcviku s ukázkami učebních pomůcek využívaných na OV i při praxi v rybářských provozech.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou Třeboňskou a Chlumeckou rybniční soustavou. V polovině cesty byla uskutečněna exkurze na rybí líheň Mokřiny, kterou využívá Rybářství Třeboň a.s. k produkci raných stádií ryb.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes silný a studený protivítr se počasí vydařilo a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal Jan Malovaný - 31 kaprů o celkové délce 1071 cm. Neformální závod vyhrál Vít Boháč, který ulovil „pouze“ 30 kaprů, ale o celkové délce 1110 cm. Největšího kapra šupináče ulovil Martin Hampl (68 cm). Celkem bylo chyceno 293 kaprů a amurů (o celkové délce 109 metrů, 79 cm).

Pohoštění a opékané špekáčky jistě zpestřily „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína, Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se zas až tak nedařilo, a tak líto bylo pouze, že končí „super den“…


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout