Dotační program Jihočeského kraje

„MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME“

>> více

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Kurz OWD a AOWD v chorvatském Pakoštane

Rok se s rokem sešel a my opět vyrazili na kurz potápění na volné vodě do malebného přímořského městečka Pakoštane v Chorvatsku.

Potápěčem se nenarodíte, jak tomu bývá třeba u mistrů umění, potápěče ze sebe musíte vychovat. V tomto století existují tisíce způsobů, jak vyplnit volný čas, ale jen při málo z nich se dá pocítit tak úzké spojení s přírodou, jako je tomu právě při potápění. Není to koníček bez rizika, ale ten pocit, když vás obklopuje jen chladná voda protkaná ohromným množstvím přírodních krás, ten se dá jen stěží popsat. A to vše člověk prožívá na vlastní kůži, intenzivně a sebejistě. Nicméně nic není zadarmo a než se můžete opravdu nazvat potápěčem, je potřeba spousta tréninku a znalostí.

Díky naším instruktorům z All4Dive Pakoštane (v rámci celosvětově uznávané školy PADI) se cesta pro nováčky tohoto hobby stala příjemnější, protože Ivan, Radek, David a Niky dělali vše pro to, abychom co nejlépe splnili veškerá kritéria pro úspěšné absolvování kurzu.

Celkem se účastnilo 29 žáků, z toho 18 kurzu OWD (Open Water Diving), 10 AOWD (Advance Open Water Diving) a jeden žák EAN (Enrich Air Nitrox). Všechny splněné kurzy jsou na úrovni rekreačního potápění, ale je to první krok k možnosti potápět se po celém světě a poznat mnoho živočichů, které běžně nepotkáte (viz fotografie našeho instruktora Ivana Jisky z výpravy na Bahamy). Anebo pracovat jako technický potápěč, například na vodních dílech, zaoceánských lodích nebo ropných plošinách…

 

 

A jelikož jsme škola zaměřená na životní prostředí, zúčastnili jsme se dobrovolně akce Eco-Diving a pomohli čistit moře od odpadu, za což nás následovně pochválil sám starosta města Pakoštane.

 

 

Na závěr nutno dodat, že všichni členové naší výpravy se bez úhony vrátili zpět domů a mnozí již opět plánují návrat do města Pakoštane, kde si lidé a příroda vycházejí vstříc a kde slovo voda dostává nový rozměr.

Jonáš Jordánek, student 2. ročníku


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

30.9.2022 -třídní schůzky ve13 hod.

pro rodiče tříd 1.A, 1.B, E1., R1., R 2., E 4.

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout