Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Zahájení lovu ve znamení sumců

Ahoj, všechny vás zdravíme z kroužku Rybářských dílen. Tato víkendová výprava se uskutečnila 16. června na zahájení lovů dravců. Pro toto chytání jsme zvolili řeku Lužnici. Po příjezdu k vodě jsme šli obhlédnout situaci. Po chvíli nám bylo jasné, že náš rybolov se bude muset přesunout pod jez, protože místa nad jezem byla obsazená a jak se říká „kdo dřív přijde, ten dřív sedí a chytá“. Po příjezdu na lovné místo jsme rozbalili rybářské přístřešky a pruty a hned nás přivítal menší déšť, takže načasování na výbornou.

Druhý den ráno jsme ihned všichni plni očekávání nahodili pruty. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat, ale bohužel první jízda kapra nebyla proměněna, ryba zvítězila. Zhruba po hodině se rozjel další prut a na břehu se objevil první říční kapřík, Michael z něj měl obrovskou radost, protože to byl jeho první rybolov i kapr na řece.

Kapři byli evidentně po tření, proto se do záběrů moc nehrnuli. Od toho se odvinula i naše strategie, kdy jsme přešli na menší nástrahy, a protože bylo 17. června, chtěli jsme též vyzkoušet lov sumců pomocí vábničky s naším průvodcem a učitelem v jedné osobě. Hned po pár minutách bylo jasné, že náš pan učitel ví, co dělá, vábení mu šlo na jedničku. První sumec na sebe nenechal dlouho čekat. Tento den jsme ulovili dva a několik záběrů jsme neproměnili. Pak už se stmívalo a sumci přestali spolupracovat, proto jsme šli raději opékat buřty. Zhruba kolem jedenácté dostává Lukáš silnou jízdu na kaprový prut a hned po záseku bylo jasné, že se nejedná o malou rybu. Po malé chvilce se, ale ryba osvobozuje a na Lukášovi bylo vidět veliké zklamání.

Na poslední den výpravy jsme se s panem učitelem domluvili, že vyjedeme vábit hned brzy ráno. Po ulovení pár nástražních rybiček jsme vyrazili ke skalám, kde jsme ulovili sumce minulý den, ale dostavil se jen jeden záběr, který nebyl proměněn. Proto se pan učitel rozhodl vyzkoušet řeku v nadjezí, kde se podle jeho slov často sumci zdržují. Rychle jsme přemístili člun nad jez a zmapovali hlubší místa. Během pár minut lovu se dostavil první záběr a ve člunu byl první sumec kolem 70 cm. Bylo vidět, že v nadjezí se zdržovalo mnoho sumců, protože záběry přicházely často na všechny tři pruty. Lovené ryby měly zhruba 70 až 80 cm, pak ale přišel nenápadný záběr a na břeh se podíval sumec 109 cm, což byla i největší ryba výpravy. Těsně před odjezdem se podařilo Lukášovi proměnit záběr v krásného pětikilového šupináče, který mu evidentně z minulého nezdaru zvedl náladu. Pak už jsme ale bohužel museli myslet na návrat a sbalit si věci.

Tímto bychom chtěli poděkovat našemu panu učiteli a vedoucímu kroužku Rybářských dílen za jeho ochotu a čas strávený s námi, a doufáme, že to nebyla poslední výprava za sumci. Tak zatím Petrův Zdar.

 

Autoři

Michal Jonáš, Lukáš Rožnovský, Petr Staněk, Martin Soukup, Milan Šanda, Michael Daněk, Tomáš Fridrich

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

5.8.2022 - poslední možnost podání přihlášky

na opravné a náhradní závěrečné zkoušky v září 2022

29.6.2022 - poslední možnost podání přihlášky

k maturitní zkoušce - Podzim 2022

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout