PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Odborná exkurze pro první ročník

Již po čtvrté pořádala škola odbornou dějepisně-literární exkurzi pro první ročník oboru Ekologie – vodohospodář. Cílem byl klášter Zlatá Koruna a Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově.

Tentokrát jsme začali prohlídkou ve Fotoateliéru Seidel. Průvodce nás vzal do ateliéru a názorně ukázal, jak se dříve fotografovalo a čím. Třída byla vyfocena před dávnou dekorací i se starými rekvizitami v rukou některých žáků a pak si všichni šli vyzkoušet výrobu fototypu do temné komory. Následovala prohlídka celého domu Františka Seidla, od přízemí po půdu plnou starých negativů.

Zatím venku v tento říjnový den krásně zasvítilo slunko a doprovázelo nás po zbytek exkurze nejen v Českém Krumlově. Od Fotoateliéru Seidel jsme se přesunuli na náměstí, kde v teplých podzimních paprscích žáci posvačili ve chvíli volna. A pak jsme se vydali přes zámek k autobusu a odjeli do Zlaté Koruny.

V klášteře Zlatá Koruna absolvovali žáci aktivní prohlídku s pracovními listy v rukách. Prošli jsme malý a velký konvent, kapli, křížovou cestu i refektář, nahlédli do klášterní knihovny a prohlédli si interiér kostela. Přitom všichni plnili jednotlivé úkoly v pracovních listech podle výkladu průvodce. Dokonce si i zahráli na mnichy, když dostali na hlavy mnišské kápě.

Znalost klášterního života, fotografování a vztahy mezi Čechy a Němci v tomto regionu – to byl výsledek naší odborné exkurze.


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Kroužek potápění

F. Hrubý přijímá přihlášky žáků na kurz potápění. Hlásit se lze do 30.9.2021 osobně na vychovatelně DM 941, ev. na 60548087 nebo emailu: fhruby@ssrv.cz.

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím