VYHLAŠUJEME EKOLOGICKOU SOUTĚŽ 2021

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Výměnný pobyt ve Francii

V minulém týdnu se 6 žáků Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni účastnilo výměnného pobytu na partnerské škole v Guérande ve Francii. Tato škola se nachází přímo u pobřeží Atlantického oceánu a je od Třeboně vzdálena 1 520km.

Naši žáci, kteří byli vybráni ze všech oborů, tak měli možnost nahlédnout do světa poněkud odlišné rybářské praxe. V místních podmínkách je např. kapr obecný považován za podřadnější rybu ke konzumaci a jeho chovu se zde tak prakticky nevěnují. Výjimkou jsou pouze barevné varianty koi, jež jsou velmi oblíbené.

Místní akvakultura je tak zaměřena zcela odlišným směrem. Studovanými druhy jsou např. jeseter sibiřský, mořský okoun, candát obecný nebo intenzivní chovy ústřic. Žáci SŠRV, Třeboň se tak aktivně zapojili do práce s těmito druhy, které dokonce měli i možnost ochutnat. Ovšem je pravdou, že pro typického Čecha je představa živé ústřice až děsivá a vepřové je vepřové.

Obrovskou místní zajímavostí je i zapojení recirkulačních systémů a hydroponického pěstování. Francouzští rybáři se snaží o propojení těchto technologií. Ve škole tak studují možnosti spojení chovu pstruha duhového a pěstování salátů nebo rajčat. Tuto zeleninu poté dokonce využívají ve vlastní školní jídelně.

I samotné okolí Guérande je pro nás naprosto atypické, jelikož se jedná o oblast s výškou přílivu až 12m, a také je zde za pomoci staré metody odpařování získávána mořská sůl. Této soli jsou navíc místní obyvatelé schopni získávat až 5 000t ročně a vyvážejí ji prakticky do celého světa.

V neposlední řadě se jedná o oblast, jež byla silně poznamenána Druhou světovou válkou. Místní pobřeží bylo součástí tzv. Atlantického valu, který zde stojí dodnes. Žáci se tak mohli podívat nejen na odlišnosti v profesionální rybařině, ale také na kus evropských dějin, který byl korunován exkurzí v americké ponorce.

Doufáme tedy, že toto partnerství našich škol bude aktivně zachováno i v příštích letech, aby i další žáci mohli získávat nové pohledy na možnosti v akvakultuře, vyzkoušeli si svoji angličtinu a mohli navázat nová přátelství nebo kontakty.

PETRŮV ZDAR!


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím