Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

RYBÁŘSKÝ VÍKEND V TŘEBONI PRO VÝHERCE

V sobotu 12. května 2018 se uskutečnil „Rybářský víkend“ pro výherce 7. ročníku internetové soutěže v rybářských vědomostech pro žáky ZŠ. Po přivítání výherců a jejich doprovodu, si zúčastnění prohlédli specializovanou učebnu a ostatní učebny školy.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou třeboňskou rybniční soustavou. Byla uskutečněna exkurze na Rybí sádky Šaloun v Lomnici nad Lužnicí, kterou využívá Rybářství Třeboň a.s. k uchování ryb. Pokračovalo se na rybník Velký Tisý – velkou ptačí rezervaci. Na závěr exkurze návštěvníci nahlédli do vazby – výpustě druhého nejstaršího rybníka na Třeboňsku, Dvořiště. Výherce imponovala jeho rozloha 337 ha.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., králi českých vod, rybníce Rožmberk (489 ha), na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes četné hrozící bouřky se počasí vydařilo, a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal opět po roce Radim Lesák ze ZŠ sv. Šebestiána v Chomutově, o celkové délce 811 cm. Největší rybu – sumce ulovila Tereza Novotná z České Lípy, a to celých 84 cm. Celkem bylo chyceny ryby o celkové délce 23 metrů a 70 cm.

Pohoštění a opékané špekáčky jistě zpestřili „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se zas až tak nedařilo, a tak líto bylo pouze, že končí „super den“…


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout