Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2018 - 2019

RYBÁŘSKÝ VÍKEND V TŘEBONI PRO VÝHERCE

V sobotu 4. května 2019 se uskutečnil „Rybářský víkend“ pro výherce 8. ročníku internetové soutěže v rybářských vědomostech pro žáky ZŠ. Po přivítání výherců a jejich doprovodu, si zúčastnění prohlédli rybářské muzeum, specializovanou učebnu a ostatní učebny v nové budově školy.

S odborným výkladem učitelů OV pokračoval den projížďkou třeboňskou rybniční soustavou. Byla uskutečněna exkurze na Rybí líheň Mokřiny, kterou nám umožnilo Rybářství Třeboň a.s.

Následovalo sportovní rybaření na chovném rybníce Rybářství Třeboň a.s., rybníce Opatovický (165 ha), na které se všichni asi nejvíce těšili. I přes četné hrozící přeháňky se počasí vydařilo a o úlovky třeboňských kaprů nebyla pro většinu nouze. Nejvíce ryb nachytal Marek Kyselica ze ZŠ Jihlava, Kollárova 30, o celkové délce 986 cm. Největší rybu – kapra 67 cm ulovil Jakub Foltýn ze ZŠ Most, Václava Talicha 1855. Celkem byly chyceny ryby o celkové délce 61 metrů a 10 cm.

Občerstvení a opékané špekáčky jistě zpestřili „parádní rybářský den“ na půdě SŠRV Jakuba Krčína Třeboň. Při vyhlášení nejúspěšnějších rybářů (pod střechou, neboť zrovna začalo pršet) se s cenami neopomnělo ani na ty, kterým se až tolik nedařilo, a tak všem bylo líto pouze, že končí „super den“…

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout