Telefon 384 721 216
Velikost písma

25.6.2024 - Nejzazší termín pro podání přihlášky k maturitní zkoušce pro podzimní termín

28.6.2024 - Volno ředitele školy

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2018 - 2019

Po Holandsku plachetnicí

Dne 25. 5. odjela skupina dvaceti žáků školy do Holandska na plachetnici Dy Abt Fan Starum. Na výletě žáci poznali zejména krásu přilehlých ostrovů.

Výlet začal v přístavu Stavoren, kde kapitán lodi žáky přivítal. Druhý den je seznámil se základními uzly a předal jim instrukce k ovládání lodi. Poté již následovalo plachtění. Za velmi příznivého větru skupina doplula do přístavu na ostrově Vlieland. V pondělí následovalo přeplutí na nádherný ostrov Ameland. Dalším a největším ostrovem, kam loď za pomoci našich žáků doplula v úterý, byl Terschelling. Poslední den skupina přeplula do Harlingenu, krásného přístavního města. Zde celá výprava skončila a všichni měli možnost poděkovat kapitánovi a prvnímu důstojníkovi za neobyčejný výlet. Zde jsou na závěr slova, která žáci zapsali do lodního deníku:

"Milý Keesi a Martheine, chtěli bychom Vám poděkovat za nevšední zážitky, které jsme s Vámi mohli zažít. Viděli jsme tuleně, medúzy a plavby na ostrovy nás velice pobavily. Moc se nám líbily prohlídky měst, do kterých jste nás dovezli. Dokonce jsme se naučili vázat některé uzly a obsluhovat plachty na plachetnici. Doufáme, že jsme Vám během plavby dostatečně vypomohli a snad bylo dobré i jídlo, které jsme pro Vás vařili. Přejeme Vám i lodi Dy Abd Fan Starum hodně štěstí a příznivý vítr do plachet. Děkujeme mnohokrát."

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout