Telefon 384 721 216
Velikost písma

6.12.2023 - Studentská rada

3.1.2024 - Nástup do školy

2.2.2024 - Pololetní prázdniny

12.2.2024 - 18.2.2024 - Jarní prázdniny

28.3.2024 - Velikonoční prázdniny

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Akce roku 2021 - 2022

Vánoční vzpomínka

Ve školním roce 2017/2018 nastoupili chlapci do prvních ročníků učebního oboru Rybář. V rámci ubytování na Domově mládeže se mohli zapojit do různých zájmových činností, především sportovních. Oblíbeným se stal cyklistický kroužek a nově založený kroužek turistický. Cílem těchto činností bylo nejenom zdokonalení fyzické zdatnosti, ale také poznávání CHKO Třeboňsko a přilehlých lokalit.  „Proč byla tato skupina žáků výjimečná?“ Byly empatičtí a starostliví. Už od svých 16 let se vedle svých vlastních zájmů zapojili do sociálních aktivit. Pečovali o nemocné a starší spoluobčany a nebáli se plnit jejich přání.

Rozsah jejich činností byl velký. V prosinci 2017 jsme společně – chlapci a vychovatelé navštívili Záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Třeboni a tím začala naše pravidelná spolupráce.  V únoru 2018 jsme oslovili Domov pro seniory v našem městě                       a pravidelné vyjížďky s klienty do přírody byly prvním krokem ve společných aktivitách. V listopadu 2018 jsme přijali výzvu Nadačního fondu Českého rozhlasu a zapojili jsme se do charitativního projektu s cílem splnit vánoční přání starým a osamělým lidem v ústavní péči.  Do Sanatoria Topas jsme poslali dárek a vánoční cukroví.  Složitá covidová doba přibrzdila naše aktivity a v červnu 2020 jsme se loučili. Po třech letech studia na naší škole proběhlo na hrázi rybníka Rožmberk slavnostní pasováni do cechu rybářského.  A bylo to loučení smutné.  Chlapci se rozprchli do světa a pouze někteří zůstali a pokračují ve dvouletém nástavbovém studiu - Rybářství.

Chlapci, ať se Vám daří ve Vašem osobním i pracovním životě.  Snad nám všem zůstanou vzpomínky na Kraví horu, Stezku kolem Rožmberka, Nadějskou rybniční soustavu, Červené blato, Veselské pískovny, Terčino údolí a mnoho dalších. V průběhu tří let jsme si vytvořili hezké vzájemné vztahy, skamarádili se. A výjimkou nebylo ani přátelství, některé zůstalo doposud.  Pěkné vzpomínky se v lidech uloží na celý život, věřím, že ty naše zůstanou. Všem, kteří nastoupili na Vaše místo, jste ukázali cestu, jak být ve správný čas na správném místě. 

Přeji Vám krásné vánoční svátky. 

Petrův zdar.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout