Telefon 384 721 216
Velikost písma

26.5.2023 - Pedagogická rada pro 3. ročníky SOU

14.4.2023 - 2. termín Jednotné přijímací zkoušky

18.4.2023 - Písemné práce z AJ

19.4.2023 - Písemné práce z ČJ

3.5.2023 - Didaktický test z ČJ

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Akce roku 2021 - 2022

Středoškolská odborná činnost

Začátkem školního roku se v naší škole, pod vedením pana učitele Kolka, rozběhl nový projekt SOČ (středoškolská odborná činnost), který vyvrcholil prezentací prací dvou týmů.

SOČ je prestižní soutěž s mnohaletou tradicí, ve které si studenti ověří odborné znalosti a dovednosti ve více než 18 možných odvětvích. Svou půlroční činnost pak představí před odbornou porotou. Soutěž probíhá ve třech kolech (školní, krajské a celorepublikové), ti nejlepší pak mají možnost vycestovat do zahraničí.

V pondělí 4. 4. 2022 tedy zasedla v naší škole odborná porota ve složení Ing. Jan Hůda, Ph.D., Ing. Aleš Vondrka Ph.D., Ing. Věra Davidová a RNDr. Jan Kolek Ph.D. aby ohodnotila práce dvou soutěžních týmů. Tým 1 tvořil Matěj Šimera, Frank Szendzielarz, Pavel Soukup a tým 2 Marek Driml, Matěj Kumžák. Oba týmy svou práci představily na velmi vysoké a profesionální úrovni. Témata prací byla podobná, a tak porota neměla jednoduché rozhodování.

Čekání na vyhodnocení si přihlížející, z řad studentů i vyučujících, krátili tematickým pohoštěním - konzumací kapřích hranolků a kávy. Velmi těsné vítězství pak připadlo týmu 2, který postupuje do krajského kola. Všichni zúčastnění obdrželi věcné ceny, diplom a samozřejmě velké uznání za svou práci. Přejeme jim, aby ve svém výzkumu i nadále pokračovali a byli minimálně tak úspěšní jako doteď.

Tým 1, téma práce: Využití zbytků z filetování kapra ke kultivaci houby Monascus purpureus

Tým 2, téma práce: Použití odpadních šupin z kapra obecného pro produkci pigmentů houbou Monascus purpureus

 

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout