PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Lukáš Krása

Láska ke kaprům

Už odmalička mě uchvacoval pohled na jakoukoli sladkovodní rybu. Pamatuji si, že jako velmi mladý, jsem proháněl malé rybičky v potocích a řekách. Chytal jsem je do podběráku jen pro to, abych se na ně mohl podívat zblízka. Potom jsem je zase pustil na svobodu. Postupem času se příroda okolo vody, či pod vodou, pro mě stala nezbytnou součástí mého života. Proto volba rybářského studia v Třeboni pro mě byla téměř automatická.

Jako absolvent rybářské školy v Třeboni jsem měl to štěstí poznávat i jiné věci, než je samotný sportovní rybolov – kaprařina. Mnohé, co jsem se naučil, ať už to bylo něco z hydrobiologie, hydrochemie, anatomie nebo fyziologie ryb mi bylo prospěšné. Dalšími důležitými momenty bylo setkání a spolupráce s odborníky přes ryby, kteří mě nejen úspěšně doprovázeli při studiu, ale taktéž mi dopomohli řešit někdy složité a neodbytné otázky zasahující až do oblasti mého zájmu - kaprařiny. Jsem rád, že jsem s těmito skvělými lidmi mohl strávit čas v laboratořích a učebnách. I když se to někomu zdá nepochopitelné, právě podrobná studie kapra, do kterých samozřejmě patřili i pro mě nepříjemné laboratorní pitvy, mě posunuly o veliký kus dále. Už jen z těchto důvodů mé velké díky patří rybářské škole v Třeboni, která patřila k důležitému článku mého vzdělání.

Nakonec rád vzpomínám i na praxi. Tam jsem s mistry a spolužáky prožil kus svého života na březích krásných třeboňských rybníků. Těch pět let uteklo příliš rychle!

Lukáš Krása

Současná pracovní pozice:

  • Majitel firmy LK Baits, konzultant anglické firmy SONIK, ESP, vývojový technolog a externí pracovník v oblasti návnad a nástrah pro kapry (Belgie, Maďarsko, Německo), hospodář a provozovatel sportovního rybolovu (50 ha), konzultant britské společnosti na výrobu kaprových blanků u firmy Harrison.
  • Člen ruské kaprařské federace, dopisovatel a spolupracovník v médiích: Česko (Rybářství, Kapr), Slovensko (Slovenský rybár, Ryby, rybky, rybičky), Polsko (Karp Max), Nizozemí (Carp), Belgie (Carp), Ukrajina - Bělorusko (CARP), Německo (Carp Connect), Rakousko (Carp Mirror), Itálie (Carpe Mondo, Carp Fishing, Carp Mania), Rusko (Carp Elite), Maďarsko (Karp).

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím