Telefon 384 721 216
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Pro zájemce / Naši absolventi

Lukáš Krása

Láska ke kaprům

Už odmalička mě uchvacoval pohled na jakoukoli sladkovodní rybu. Pamatuji si, že jako velmi mladý, jsem proháněl malé rybičky v potocích a řekách. Chytal jsem je do podběráku jen pro to, abych se na ně mohl podívat zblízka. Potom jsem je zase pustil na svobodu. Postupem času se příroda okolo vody, či pod vodou, pro mě stala nezbytnou součástí mého života. Proto volba rybářského studia v Třeboni pro mě byla téměř automatická.

Jako absolvent rybářské školy v Třeboni jsem měl to štěstí poznávat i jiné věci, než je samotný sportovní rybolov – kaprařina. Mnohé, co jsem se naučil, ať už to bylo něco z hydrobiologie, hydrochemie, anatomie nebo fyziologie ryb mi bylo prospěšné. Dalšími důležitými momenty bylo setkání a spolupráce s odborníky přes ryby, kteří mě nejen úspěšně doprovázeli při studiu, ale taktéž mi dopomohli řešit někdy složité a neodbytné otázky zasahující až do oblasti mého zájmu - kaprařiny. Jsem rád, že jsem s těmito skvělými lidmi mohl strávit čas v laboratořích a učebnách. I když se to někomu zdá nepochopitelné, právě podrobná studie kapra, do kterých samozřejmě patřili i pro mě nepříjemné laboratorní pitvy, mě posunuly o veliký kus dále. Už jen z těchto důvodů mé velké díky patří rybářské škole v Třeboni, která patřila k důležitému článku mého vzdělání.

Nakonec rád vzpomínám i na praxi. Tam jsem s mistry a spolužáky prožil kus svého života na březích krásných třeboňských rybníků. Těch pět let uteklo příliš rychle!

Lukáš Krása

Současná pracovní pozice:

  • Majitel firmy LK Baits, konzultant anglické firmy SONIK, ESP, vývojový technolog a externí pracovník v oblasti návnad a nástrah pro kapry (Belgie, Maďarsko, Německo), hospodář a provozovatel sportovního rybolovu (50 ha), konzultant britské společnosti na výrobu kaprových blanků u firmy Harrison.
  • Člen ruské kaprařské federace, dopisovatel a spolupracovník v médiích: Česko (Rybářství, Kapr), Slovensko (Slovenský rybár, Ryby, rybky, rybičky), Polsko (Karp Max), Nizozemí (Carp), Belgie (Carp), Ukrajina - Bělorusko (CARP), Německo (Carp Connect), Rakousko (Carp Mirror), Itálie (Carpe Mondo, Carp Fishing, Carp Mania), Rusko (Carp Elite), Maďarsko (Karp).

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout