Telefon 384 721 216
Velikost písma

24.5.2024 0:00 - Nejzazší termín pro podání přihlášky ke studiu

29.5.2024 - Pedagogická rada

3.6.2024 - ZZ - písemná část

4.6.2024 - 7.6.2024 - ZZ - praktická část

17.6.2024 - 18.6.2024 - ZZ - ústní část

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Akce roku 2022 - 2023

Prezentace rybářství ku příležitosti Dne dětí pořádaného Vojenskými statky a lesy ČR, a. p. v resortu Olšina

“Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.” pronesl v pokoře Albert Einstein, fyzik. Mnohem dříve pak starověký řecký filosof Xenofón pravil bezpochyby se stejnou pokorou, že zemědělství je matkou a živitelkou všech ostatních povolání. Úctu a obdivný respekt k obému, tedy přírodě i zemědělství, vodohospodářství, lesnictví a přidružených oborů, máme hluboce zakořeněny i my. V těchto pak tradičně, s vědomím vší té bohaté a křehké krásy, s vědomím souvislostí, zodpovědnosti k odkazu našich předků a s plným nasazením poctivé práce, předáváme své zkušenosti, znalosti a dovednosti z generace na generaci. Ctíme všechny, kterým srdce bije pro přirozenost, pro přírodu, pro vodu, lesy, louky, pole, pro život. S vážností tlukotu přírodomilných srdcí pomáháme udržet rytmus a jeli-li to jen trochu možné, je naší snahou posílit zdraví tepu života, přirozených cyklů. To vše v rámu tradice, v rámu spolehlivosti, sounáležitosti a tolik léčivého řádu.

Ta nejčistší podoba dychtivosti po poznání, souvislostech, vložená do otázek na přirozené fungování světa, se zrcadlí v dětských očích. V nich odečítáme své minulé kroky, těšíme se přítomností a hledáme budoucnost.

V přírodě, v opravdovosti, při práci s půdou, vodou, životem se učíme nejvíce.

A tak si vážíme možnosti alespoň na jedno dopoledne v roce nabídnout dětskému srdci, dychtivým očím a všetečným rukám kontakt se smyslem všeho toho, čemu se na naší škole věnujeme.

Děkujeme tímto Vojenským lesům a statkům ČR, s.p. za již tradiční organizaci hodnotné a velkolepé akce v resortu Olšina, důstojně zasazeného v překrásném koutu Šumavy, ku příležitosti Dne dětí, na které jsme každoročně aktivními účastníky s praktickou ukázkou rybářství. Společně s dalšími organizacemi, mezi kterými byli také záchranáři, policisté aj., jsme vytvořili celkem 26 stanovišť a podíleli se tak na bohatém, pestrém a kvalitním programu pro děti ze základních a mateřských škol, plného zážitků, zajímavostí, zábavy i naučných her. Ačkoli počasí bylo ještě trochu přísné a jaro v koutech šumavských si dává na čas, dětem na jejich zápalu a nadšení neubralo. Červené tváře, nudle u nosů, zmrzlé ruce máchající se odhodlaně v bazénku s vodou v touze dotknout se kapra, sumce, běličky a v rošťácké opatrnosti nezavdat příčinu k akci vodní zdravotní policii, tedy štice, dávaly na vědomí, že odkaz života, síla přírody, odkaz poctivé práce a tradice budou pokračovat i v dalších generacích. Dokonce   i nácviky poměrně obtížných rybolovných technik instruovaných našimi studenty poodkryly několik rybářských talentů v těch stovkách radostných dětí.

Sluší se poděkovat rovněž našim studentům, kteří za celý náročný den několikrát prokázali samostatnost, zodpovědnost, pracovitost a dobré srdce.

Těšíme se na příští rok. Objednáváme s dostatečným předstihem hezké počasí; pravda, rybář  a vodohospodář není z cukru, ale několik stupňů Celsiových do plusu uvítá jistě s tichou radostí v srdci ve své nezpochybnitelné odolnosti i on; a zveme tímto vás všechny.  Přijďte si to také prožít.

„Výchova dětí je činnost, při níž musíme obětovat čas, abychom ho získali.“ —  Jean Jacques Rousseau ženevský filozof.

K. Smejkalová

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout