Volný čas žáků - sport, zábava, zájmy

Sportovní rybolov

Sportovní rybolov na mimopstruhových a pstruhových revírech, techniky lovu, rybářské náčiní, seznámení se s řádem a soupisem revírů ČRS. Škola má vlastní rybník na sportovní rybolov.

Akvaristika

Chov akvarijních ryb a jeho problémy, pěstování rostlin v akvariu, technické vybavení akvárií. Během kroužku probíhá čištění akvarií, filtrů, výtěru akvarijních ryb, třídění a krmení. Žáci se učí základním činnostem spojeným s velkochovem akvarijních ryb. 

Teraristika

Zájmový kroužek teraristů a herpetologů si klade za úkol chov, předávání zkušeností s chovem a osvětovou činnost s důrazem na chov a rozmnožování vzácných a ohrožených druhů živočichů.

Myslivost

Kroužek navštěvují žáci se kteří mají zájem o přírodu a o udržování mysliveckých tradic. Zájemci z řad žáků si v kroužku osvojují pojmy z myslivecké mluvy, učí se zacházet se zvěří a zvěřinou, věnují se přikrmování zvěře v zimním období. Velký důraz je kladen na Zákon o zbraních a střelivu a Zákon o ochraně zvířat. V kroužku se připravují případní zájemci o lovecký lístek a členství ČMMJ.

Zájmové sporty

Kroužek má za úkol umožnit žákům sportovní činnost podle jejich momentálního zájmu. Jde o sporty v nichž neprobíhá pravidelně kroužek např.volejbal, basketbal,  stolní tenis, tenis, nohjebal apod. Škola má pro tyto účely vlastní sportoviště. Jedná se o víceúčelové hřiště s umělých povrchem a tenisový a volejbalový antukový dvorec.

Malá kopaná

Probíhá na víceúčelovém hřišti, v zimním období v pronajaté tělocvičně. Žáci se seznámí s pravidly, pořádají se dovednostní  soutěže s míčem, důraz je kladen na fiar play. Důležité je zvýšení fyzické kondice žáků.

Posilování

Škola má na každém domově mládeže vlastní posilovnu. Žáci se hlavně věnují cvičení podle vlastních cvičebních plánů. Mají možnost se poradit se zkušeným trenérem. Škola se pravidelně zúčastňuje soutěží v silovém čtyřboji, kde dosahuje velmi dobrých výsledků.

Cykloturistika

Cílem je zdravě a aktivně využívat volný čas. Pěstování vztahu k přírodě a ke tvorbě a ochraně životního prostředí. Zvyšování fyzické kondice. Žáci se seznámí s historií a krajinou CHKO Třeboňsko. Podílejí se též na opravách kol, plánování jízd, orientací v provozu, hledání v mapě a určování správného směru. Výlety jsou odpolední i několikadenní.

Potápění

Po absolvování jednoročního kroužku potápění získá žák mezinárodní potápěčský průkaz do 18 metrů. Kroužek probíhá celý rok za vedení vychovatele-zkušeného potápěče a externího instruktora. Je zakončen desetidenním pobytem u moře(Chorvatsko, Řecko) spojeným s potápěním. Potápění je spojeno s poznáváním života pod vodou.

Plavání

Probíhá pro žáky prvního ročníku a zájemce v bazénu sanatoria Aurora s důrazem na zjištění plaveckých schopností žáků, rehabilitaci a aktivní odpočinek.

Florbal

Žáci se seznámí s pravidly florbalu. Zdokonalují si své znalosti, rozvíjí fyzickou zdatnost a dovednosti. Důraz je kladen na týmovou práci. Pořádají se mezitřídní utkání. Škola se pravidelně zúčastňuje soutěží a obsazuje přední místa v okrese.

Vodácký kroužek

Žáci v rámci kroužku získají vodácké dovednosti v ovládání lodě, překonávání vodních překážek sjezdem peřejnatých a prudkých toků, zvyšují fyzickou sílu, obratnost, otužilost, získávají znalosti pohybu v přírodě a táboření. Součástí kroužku je též  údržba a opravy lodí a seznámení se základy topografie a první pomoci. Základní výcvik probíhá na rybníku Svět, pro pokročilé jsou pořádány vícedenní sjezdy řeky Lužnice a Vltavy.

Plavání a saunování

Kroužek je zaměřen na odpočinek a rehabilitaci v bazénu a sauně sanatoria Aurora v Třeboni.

Stolní tenis

Je zaměřen na trénink a soutěže ve stolním tenisu. Probíhají přebory domovů mládeže i celé školy. Velmi dobrých výsledků dosahuje škola v okresních kolech.

Půjčování knih

Domov mládeže má vlastní knihovnu, která je dostatečně zásobena jak beletrií, tak odbornými knihami a časopisy zaměřenými na rybářství a rybaření. 

Počítačový kroužek

Práce kroužku se soustřeďuje na ovládání počítače, složení počítače a jeho využití při vzdělávání. Žáci mohou využívat internet a e-mail. Hraní počítačových her vede k celkovému uvolnění žáků po skončení pracovního dne.

Vaření

Cílem kroužku je osvojení základních kuchařských dovedností. Nákup a příprava potravin. Naučit žáky vařit chutně, zdravě a hospodárně. Zvláštní pozornost je věnována přípravě tradičních receptů staročeské kuchyně a rybích specialit.

Petangue

Seznámení s pravidly hry, hra se žáky, pořádání turnajů mezi žáky.

Snímky z některých aktivit:

cyklistikaflorballflorballfutsalpotápěníšachyteraristikateraristikavodácký kroužekvodácký kroužek

Dárcovství krve

Fotokroužek

Žáci se naučí ovládat fotoaparát či mobilní telefon, dozví se něco z fotografické teorie a především získají praktické návyky při fotografování jednotlivých témat. Seznamují se nejen s nutnou teorií, ale vyráží i ven na praktické hodiny focení.

 

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ řediteli školy

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout