Dotační program Jihočeského kraje

„MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME“

>> více

Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

Odborná exkurze Hrachov 2014

Dne 3.6.2014 se studenti 3. ročníku oboru Vodohospodář vydali v rámci Ekologie a Ochrany životního prostředí na odbornou exkurzi do Hrachova u Sedlčan, jednoho z nejmodernějších areálů na ochranu zvířat v České republice.

Po celou návštěvu se nám věnoval předseda Občanského sdružení Ochrana fauny ČR pan Pavel Křížek, zakladatel areálu v Hrachově, ornitolog a držitel mnoha prestižních ocenění ( např. „Sociální podnikatel roku 2010“, ocenění čtenářů za lidskost a statečnost, cena ministra ŽP, cena za nejlepší ekologický projekt od japonské nadace Sasakawa ) ,  mimo jiné i velký milovník Třeboňska. Velmi zajímavě nás seznámil s projekty, s historií vzniku stanice a s obtížnými podmínkami budování rozsáhlého areálu, jehož výstavba byla dokončena v červnu 2012. Nové zařízení vzniklo na pozemcích bývalého statku. Polovina budov byla zrekonstruována a druhá část budov vznikla nově. Navazuje na již vystavěný psí útulek a stáje pro týraná hospodářská zvířata. Areál se nachází v horní části obce Hrachov s nádherným výhledem na údolí Slapské přehrady.

V rámci prohlídky jsme viděli expozici trvale hendikepovaných zástupců naší fauny, které díky zraněním nebylo již možné navrátit do volné přírody. Z blízka jsme si prohlédli několik druhů sov, orlů, vodní ptáky, pěvce, čápa, volavku, ze savců pak lišku obecnou, kunu skalní a srnku. Poznali jsme jejich příběhy a okolnosti, za jakých byla zvířátka přijata. Byli jsme přítomni krmení malých zajíčků a ptáčků.  Směli jsme nahlédnout i do prostor veterinární kliniky a karantény k pooperační péči, kam se běžní návštěvníci nedostanou.

Činnost pracovníků stanice nespočívá jen v odchytu zraněných živočichů, ale i v následné odborné péči a rekonvalescenci, jejich práce má význam z hlediska výchovy dětí a veřejnosti k úctě k živé přírodě jako celku a patří jim velký dík.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout