Telefon 384 721 216
Velikost písma

26.5.2023 - Pedagogická rada pro 3. ročníky SOU

14.4.2023 - 2. termín Jednotné přijímací zkoušky

18.4.2023 - Písemné práce z AJ

19.4.2023 - Písemné práce z ČJ

3.5.2023 - Didaktický test z ČJ

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2013 - 2014

Odborná exkurze Hrachov 2014

Dne 3.6.2014 se studenti 3. ročníku oboru Vodohospodář vydali v rámci Ekologie a Ochrany životního prostředí na odbornou exkurzi do Hrachova u Sedlčan, jednoho z nejmodernějších areálů na ochranu zvířat v České republice.

Po celou návštěvu se nám věnoval předseda Občanského sdružení Ochrana fauny ČR pan Pavel Křížek, zakladatel areálu v Hrachově, ornitolog a držitel mnoha prestižních ocenění ( např. „Sociální podnikatel roku 2010“, ocenění čtenářů za lidskost a statečnost, cena ministra ŽP, cena za nejlepší ekologický projekt od japonské nadace Sasakawa ) ,  mimo jiné i velký milovník Třeboňska. Velmi zajímavě nás seznámil s projekty, s historií vzniku stanice a s obtížnými podmínkami budování rozsáhlého areálu, jehož výstavba byla dokončena v červnu 2012. Nové zařízení vzniklo na pozemcích bývalého statku. Polovina budov byla zrekonstruována a druhá část budov vznikla nově. Navazuje na již vystavěný psí útulek a stáje pro týraná hospodářská zvířata. Areál se nachází v horní části obce Hrachov s nádherným výhledem na údolí Slapské přehrady.

V rámci prohlídky jsme viděli expozici trvale hendikepovaných zástupců naší fauny, které díky zraněním nebylo již možné navrátit do volné přírody. Z blízka jsme si prohlédli několik druhů sov, orlů, vodní ptáky, pěvce, čápa, volavku, ze savců pak lišku obecnou, kunu skalní a srnku. Poznali jsme jejich příběhy a okolnosti, za jakých byla zvířátka přijata. Byli jsme přítomni krmení malých zajíčků a ptáčků.  Směli jsme nahlédnout i do prostor veterinární kliniky a karantény k pooperační péči, kam se běžní návštěvníci nedostanou.

Činnost pracovníků stanice nespočívá jen v odchytu zraněných živočichů, ale i v následné odborné péči a rekonvalescenci, jejich práce má význam z hlediska výchovy dětí a veřejnosti k úctě k živé přírodě jako celku a patří jim velký dík.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout