Hodnotící zpráva projektu Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA

Střední rybářské učiliště Třeboň realizovalo projekt Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA a Tradice a zvláštnosti  regionu od září 2005. V začátku realizace probíhalo vytvoření pracovní skupiny.

Ve spolupráci se žáky, kteří realizovali projekt jsme vybrali potřebné softwarové a hardwarové vybavení. Proběhlo také školení a seznámení s metodikou projektu. Následovně již začalo vyhledávání historických fotografií. Standardní cestou (archiv, infocentrum) se nám nepodařilo sehnat téměř žádné fotografie. Naštěstí za pomoci  pedagogických pracovníků žijících v Třeboni jsme získali dva kontakty na sběratele historických fotografií a pohledů.

SŠRV nakoupila díky získané dotaci potřebnou  digitální techniku, která  byla využívána pro projekt, ale i je využívána pro standardní provoz PC učeben. Bylo zakoupeno 6 PC a digitální fotoaparát. Z vlastních prostředků škola zakoupila skener a tiskárnu.

Vedení školy ocenilo na projektu možnost studentů spolupracovat s místními usedlíky a tím zlepšovat celkový vztah  SOUr a města Třeboně. Studenti pouze v začátku potřebovali vedení a dohled. Poté co se vyprofilovala skupina žáku se skutečným zájmem o projekt nebylo toho téměř třeba. Pedagogičtí pracovníci si rozdělili kompetence a každý se věnoval se studenty plnění  některých dílčích částí projektu. Studenti dostali k dispozici digitální fotoaparát a ve volném čase přefocovali dobové fotografie. Tato část projektu stála nejvíce času. Některé se musely fotit na několikrát a někdy se nepodařilo  nafotit je do žádoucí podoby. Největší problém činilo dodržování časového harmonogramu. Studenti realizující projekt studují poslední ročník a je na ně veliký tlak ohledně studijních výsledků. Škola spolupracuje s Jindřichohradeckými listy a s Třeboňským kurýrem. Dohromady vyšly 4 články o projektu Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA a Tradice a zvláštnosti  regionu od září 2005.

Pokud lze hodnotit, která část projektu bavila studenty nejvíce tak můžeme konstatovat, že přefocování dobových fotografií a jejich zpracování na PC . Původní představa o založení kroužku digitální fotografie a zpracování fotodokumentace vzala velmi rychle za své. Z pedagogického hlediska se nejvíce osvědčila volnost daná žákům (i přes občasné stresové situace s plněním harmonogramu). Studenti sami vyhledávali pedagogické pracovníky ohledně zpracování fotodokumentace v době, kterou uznali za vhodnou. Myslíme si, že to byl nejlepší způsob, který rozvíjí osobnost a zodpovědnost.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ řediteli školy

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout