Telefon 384 721 216
Velikost písma

1.7.2023 - 31.8.2023 - Letní prázdniny

23.6.2023 - Pedagogická rada za II. pololetí

5.6.2023 - 7.6.2023 - Praktická část ZZ - Závěrečné zkoušky učebního oboru 41-53-H/01 Rybář

14.6.2023 - 15.6.2023 - Ústní část ZZ – 3. A, 3. B - Závěrečné zkoušky učebního oboru 41-53-H/01 Rybář

5.6.2023 - 7.6.2023 - Sportovní kurz

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Archiv projektů / Přeměna krajiny v regionu

Hodnotící zpráva projektu Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA

Střední rybářské učiliště Třeboň realizovalo projekt Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA a Tradice a zvláštnosti  regionu od září 2005. V začátku realizace probíhalo vytvoření pracovní skupiny.

Ve spolupráci se žáky, kteří realizovali projekt jsme vybrali potřebné softwarové a hardwarové vybavení. Proběhlo také školení a seznámení s metodikou projektu. Následovně již začalo vyhledávání historických fotografií. Standardní cestou (archiv, infocentrum) se nám nepodařilo sehnat téměř žádné fotografie. Naštěstí za pomoci  pedagogických pracovníků žijících v Třeboni jsme získali dva kontakty na sběratele historických fotografií a pohledů.

SŠRV nakoupila díky získané dotaci potřebnou  digitální techniku, která  byla využívána pro projekt, ale i je využívána pro standardní provoz PC učeben. Bylo zakoupeno 6 PC a digitální fotoaparát. Z vlastních prostředků škola zakoupila skener a tiskárnu.

Vedení školy ocenilo na projektu možnost studentů spolupracovat s místními usedlíky a tím zlepšovat celkový vztah  SOUr a města Třeboně. Studenti pouze v začátku potřebovali vedení a dohled. Poté co se vyprofilovala skupina žáku se skutečným zájmem o projekt nebylo toho téměř třeba. Pedagogičtí pracovníci si rozdělili kompetence a každý se věnoval se studenty plnění  některých dílčích částí projektu. Studenti dostali k dispozici digitální fotoaparát a ve volném čase přefocovali dobové fotografie. Tato část projektu stála nejvíce času. Některé se musely fotit na několikrát a někdy se nepodařilo  nafotit je do žádoucí podoby. Největší problém činilo dodržování časového harmonogramu. Studenti realizující projekt studují poslední ročník a je na ně veliký tlak ohledně studijních výsledků. Škola spolupracuje s Jindřichohradeckými listy a s Třeboňským kurýrem. Dohromady vyšly 4 články o projektu Proměna krajiny v regionu TŘEBOŇSKA a Tradice a zvláštnosti  regionu od září 2005.

Pokud lze hodnotit, která část projektu bavila studenty nejvíce tak můžeme konstatovat, že přefocování dobových fotografií a jejich zpracování na PC . Původní představa o založení kroužku digitální fotografie a zpracování fotodokumentace vzala velmi rychle za své. Z pedagogického hlediska se nejvíce osvědčila volnost daná žákům (i přes občasné stresové situace s plněním harmonogramu). Studenti sami vyhledávali pedagogické pracovníky ohledně zpracování fotodokumentace v době, kterou uznali za vhodnou. Myslíme si, že to byl nejlepší způsob, který rozvíjí osobnost a zodpovědnost.

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout