Lyceum v Cibeins

Lyceum bylo založeno již v 18. století, má zhruba 600 studentů. Vyučuje se zde několik oborů:

  • zemědělský - se specializací na chov krav, prodej zemědělských výrobků a správu zemědělských podniků
  • rybářský

Studenti, kteří přicházejí studovat rybářskou specializaci v osmnácti letech, zde zůstávají dva roky a studium zakončí maturitní státní zkouškou. Tu sestavují odborní profesoři z celé Francie jednotně pro každý obor.

Výuka je rozdělena na všeobecnou a odbornou část. Studenti si sami mohou vybírat místo, kde odbornou stáž stráví. Zaměstnavatelé jim také vyplácejí mzdu, která se pohybuje kolem 3 000,- Fr. Týdenní výuka zahrnuje 35 hodin, vyučuje se ráno od 8:00 hod do 12:00 hod, odpoledne od 13:30 hod. do 17:30 hod. Středeční odpoledne mají studenti volné. Zajímavým způsobem se řeší omlouvání absence. Za každý chybějící den jim zaměstnavatelé krátí výplaty mezd.
Lyceum umožňuje studentům přivézt si z domova i své psí miláčky. Jelikož vedle areálu lycea se nachází středisko pro výcvik slepeckých psů, mohou tito psi být "ubytováni" zde. Studenti se o ně samozřejmě musí starat.

Lyceum v Cibeins je internátní školou

Studenti jsou ubytováni na domově mládeže, nejčastěji v třílůžkových pokojích. Na rozdíl od našich zvyklostí bydlí na stejném poschodí děvčata i chlapci.

Rozmanitým způsobem mohou studenti trávit i svůj volný čas. V areálu školy se nachází velký kinosál, sportovní hala s posilovnou, sportovní hřiště. Ve vestibulu tělocvičny je bar nealkoholických nápojů. Jeho provoz zabezpečuje každý měsíc jiná třída. Pro nesportovce (a nejen pro ně) je v areálu školy k dispozici i velká knihovna s asi 1 200 svazky a 2 000 diplomovými pracemi. Knihovna je otevřena minimálně 44 hod týdně a slouží k sebevzdělávání studentů i učitelů.

Internetová třída je k dispozici neustále a je samozřejmě hojně využívána

Pro praktické účely slouží školní statek, který se nachází hned vedle parku u školy. Dříve statek patřil šlechtické rodině, pro školní účely začal být využíván až kolem roku 1918. V roce 1920 - 1930 byly budovy upraveny k chovu hospodářských zvířat. Nyní se statek zaměřuje na chov krav, perliček, ovcí a výcvik psů.
Užitkovost chovaných 130 ks dojnic se pohybuje kolem 11 000 litrů mléka na kus / rok, dojnice se chovají pastevním způsobem. K dojení slouží tandemová dojírna.

Perličky jsou chovány ve výbězích. Speciální krmné směsi, zajišťující kvalitní odchov, obsahují 80 % bílkovin. Největším problémem jsou dravé šelmy - lišky a kuny. Žáci se učí také základním znalostem a dovednostem v ošetřování psů. Získají certifikát (naší obdobu výučního listu), který je opravňuje např. k založení chovné stanice.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

5.8.2022 - poslední možnost podání přihlášky

na opravné a náhradní závěrečné zkoušky v září 2022

29.6.2022 - poslední možnost podání přihlášky

k maturitní zkoušce - Podzim 2022

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout