Síťování

V několika dvou až tříhodinových cyklech se sešli a společně si vyzkoušeli síťování. Odborný výcvik na Středním odborném učilišti rybářském a Učilišti v Třeboni zahrnuje i několik desítek hodin praktického síťování a opravy sakoviny a z toho důvodu byli naši studenti v této činnosti zručnější než jejich francouzští kolegové.

Své znalosti a dovednosti ze síťování tedy ochotně předvedli studentům z rybářské specializace v Cibeins. Mladí Francouzi během několika hodin dokázali se síťařským materiálem slušně pracovat. Pochopili, že i v 21. století, v době různých technických vymožeností, je pro rybáře důležitá znalost práce s provázkem, stejně tak zručnost v opravách a výrobě síťařských výrobků. Uvědomili si, že se sítě opravují nejen pro mořský rybolov (což jsme při výměnném pobytu mohli vidět v přístavech a přímořských oblastech), ale i pro lov ryb v rybnících. Neobejde se bez nich ani chov pstruha duhového, který je ve Francii více rozvinut než rybníkářství. Koncem síťařského cyklu, studenti vyráběli společně v česko-francouzských skupinách různé menší síťařské výrobky. Podařilo se jim vyrobit kvalitní kesery, saky i vezírky, které slouží pro uchování ryb při sportovním rybolovu.

Za jejich opravy větších sítí by se nemusel stydět leckterý profesionál. Vrcholem jejich společného síťařského snažení byla výroba tzv. vězence, který se používá k odchytu, např. generačních ryb ve volných vodách, nebo k odchytu ryb pro vědecké účely. Koneckonců výsledky jejich společné práce lze posoudit z přiložených fotografií.

Závěrem lze konstatovat, že praktická činnost a výuka v síťování se našim i francouzským studentům líbila a většina z nich prohlašovala, že nabyté dovednosti uplatní v jejich budoucí rybářské profesi.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

5.8.2022 - poslední možnost podání přihlášky

na opravné a náhradní závěrečné zkoušky v září 2022

28.6.2022 - poslední možnost podání přihlášky

k maturitní zkoušce - Podzim 2022

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout