Bordeaux Aquaulture

Výstava Bordeaux Aquaculture se změřuje na chov, zpracování a distribuci sladkovodních i mořských živočichů. Koná se každé dva roky. Tentokrát probíhala v termínu od 18. do 20. září 2002.)

Expozice asi čtyřiceti firem byla umístěna v komplexu veletržních budov nazvaném Parc des Expositions, nacházející se v okrajové části města Bordeaux. Výstava začínala v 9 hodin a naše skupina žáků ze SOU rybářského z Třeboně zde čerpala informace asi do 11 hodin.

Zúčastněné firmy bych z mého pohledu rozdělil asi do tří skupin:

  • Firmy známé
  • Firmy neznámé
  • Firmy známé a nezúčastněné

Bohužel čtyři desítky vystavovatelů na výstavě celoevropského charakteru je dle mého názoru žalostně málo. Proto také, podle rozdělení do skupin, byla asi nejpočetnější skupina firem známých a nezúčastněných. Pokud je ovšem tento trend- totiž malá účast znám již z minulých ročníků výstavy je logické, že se zvláště menším zahraničním firmám prostě nevyplatí jet na výstavu vystavovat.
Nehodlám ovšem jen kritizovat. Rád bych se blíže zmínil o některých firmách a jejich výrobcích, které mě zaujaly. Vystavovatele lze opět rozdělit do několika skupin podle oblasti jejich zájmu. Z hlavních těchto skupin jsou to výrobci zabývající se:

  • Lovem a manipulací
  • Zoohygienou, léčbou a prevencí nemocí
  • Technologií chovu
  • Zpracováním a distribucí
  • Výzkumem
  • Výživou ryb

Většina firem měla své letáky tištěné pouze ve francouzštině. Proto jsme u nám neznámých firem prakticky neměli možnost přesně zjistit, čím se vystavovatel zabývá. Nicméně se nám podařilo nashromáždit několik letáků tištěných v angličtině a také jsme se ptali, pokud nám to naše slovní zásoba dovolila, na podrobnosti ohledně produktů, které nás upoutaly.

Z oblasti lovu a manipulace bych rád zmínil firmu Faivre a její nové elevátory ze sklolaminátu a duralu. Fungují na principu šnekového dopravníku v rouře o průměru 45 cm a délce ž 650 cm. Používají se k dopravě pstruha a jiných ryb podobné velikosti ze sádek např. do třídiče velikosti. Sklon dopravy může být až 40° a přepravník je schopen za 1 hodinu přemístit 0,5 až 8 tun ryb.

Dalším výrobkem této firmy jsou bubnové čističky vody, které jsou používány na čištění odpadních vod, vytékajících z odchoven pstruhů.Bubnem, jehož povrch tvoří jemná ocelová síť, protéká znečištěná voda. Velikost částic, které je schopen filtr zachytit je asi 0,1 mm a maximální průtok odpovídá 2700 m3 za hodinu.

Celkový dojem z výstavy, ačkoliv úplně nesplnila naše očekávání je kladný. Měli jsme možnost seznámit se s řadou francouzských firem a jejich výrobky. Využili jsme své jazykové dovednosti při získávání informací o zajímavých výrobcích, které jsme ještě v praxi neměli možnost vidět.

 

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ

1.12.2022 - poslední možný termín pro podání přihlášky k MZ řediteli školy

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout