Setkání ve Francii - květen 2010

Od roku 2008 naše Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína spolupracuje se školami v Norsku a Francii na projektu Comenius Aquaesus, který je zaměřený na vzdělávání v rybářství a trvale udržitelný rozvoj.

Již v minulém roce jsme měli tu čest představit přátelům z Francie a Norska naši školu a jižní Čechy, seznámit je s českou kulturou a zvyky. Vzájemně jsme spolupracovali na projektu COMENIUS AQUAESUS.

Letos naše práce na projektu probíhala ve Francii. Rozvíjeli jsme nejen naše jazykové schopnosti, ale hlavně projekt. Dne 2. května 2010 jsme vyrazili školním autobusem na dlouhou cestu do Francie. Celkem nás jelo 13 žáků (ze studijního i učebního oboru) se čtyřčlenným pedagogickým dozorem. Náš cíl cesty směřoval do městečka Guerande, které leží na východním pobřeží Francie u Atlantského oceánu, poblíž města St. Nazaire. Francouzští přátelé pro nás a Nory připravili pestrý a bohatý program. Hned první den jsme po prohlídce školy navštívili nedaleký přístav La Turballe a v následujících dnech jsme poznali zdejší kulturu a nádhernou přírodu se vším všudy. Nejvíce nás však zaujala solná pole, kterými je region Pays de la Loire doslova posetý. Právě na solných polích jsme měli možnost vidět na vlastní oči teorii udržitelného rozvoje i v jiné zemi než u nás (Zlatá stoka). Ale na druhou stranu nás také zaujal chov platýzů. Příjemným zpestřením naší návštěvy bylo Ocearium du Croisic, kde jsme mohli pozorovat mnoho druhů mořských živočichů. Poslední společnou večeři jsme si do slova a do písmene vychutnali v typické restauraci v památkové rezervaci této oblasti. Zastávkou zpáteční cesty byla Normandie, konkrétně pláž Omaha Beach, na které  došlo v roce 1944 k vylodění spojenců. Shodou okolností to bylo právě v den konce 2. světové války, 8. května. A snad právě proto návštěva tohoto historického místa v  nás zanechala hluboké dojmy a nezapomenutelné vzpomínky. Úplným závěrem cesty pak byla návštěva nádherné Paříže.

Až na silný vítr jsme si návštěvu u francouzských přátel užili plnými doušky a doufáme, že naše spolupráce bude nadále tak úspěšná a příjemná jako do teď.
 
J. Městková, P. Vainarová, studentky oboru Ekologie a ochrana krajiny

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout