Učíme Evropu, Evropa učí nás

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni má opět něco, čím se může pyšnit. Dne 16.10. 2009 slavnostně zahájila dvouletý projekt „Vzdělávání v rybářství a trvale udržitelný rozvoj“, a to v rámci programu Comenius.

Partnery v  tomto programu jsou norská škola Skjervøy videregäende skole a francouzská škola Lycee professionnel de Guerande. Náplní projektu je vzdělávání studentů v oblasti vodní kultury v rámci výměnných pobytů, které začaly u nás, pokračovat budou v květnu příštího roku ve Francii a v roce 2011 v Norsku.
Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci partnerských škol, zástupci z řad zastupitelstva Jihočeského kraje, vedeni RNDr. Krejsovou a v neposlední řadě i norský honorální konsul Arve Johansen.

Pro studenty i učitele z partnerských škol byl připraven velmi zajímavý a bohatý program. Seznámili se se školou a její činností, navštívili rybí sádky a líheň, aktivně se zúčastnili výlovu rybníka. Následovala exkurze do Výzkumného ústavu  ve Vodňanech, kde tématem návštěvy byla  problematika reprodukce ryb. Na vyjížďce s přednáškou o třeboňské rybniční soustavě a výletech do Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou a Českého Krumlova se zahraniční delegace seznámily  s naším krajem a jeho historií. Součástí pobytu byla práce na projektu. Studenti vytvořili logo projektu a představili prezentace jednotlivých zemí k tématu udržitelného rozvoje rybolovu ve svých podmínkách.

Smyslem spolupráce je, že každá ze zúčastněných stran ukáže svým partnerům, jak „dělá“ rybářství v domácím prostředí. Soustavu třeboňských rybníků a její funkčnost oceňují Frederic Borie, zástupce ředitele francouzské školy i Ronny Lasery, ředitel norské školy. Myslí si, že systém rybníků na Třeboňsku je velmi dobrým příkladem pro rozvoj akvakultury a pro udržitelný rozvoj krajiny.
Tento mezinárodní projekt, je více než jen exkurze do zahraničí. Studenti se seznámí s různými metodami hospodaření. Jde o prohloubení vědomostí a navázání dalších kontaktů. Žáci i pedagogové všech tří škol se posunou ve svých znalostech zase o něco dál.

Je zřejmé, že Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína svými mezinárodními aktivitami překračuje rámec svého regionu a zvyšuje svůj význam i prestiž. Nezbývá než jí popřát mnoho dalších úspěchů i do budoucna.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

5.8.2022 - poslední možnost podání přihlášky

na opravné a náhradní závěrečné zkoušky v září 2022

29.6.2022 - poslední možnost podání přihlášky

k maturitní zkoušce - Podzim 2022

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout