Telefon 384 721 216
Velikost písma

1.7.2023 - 31.8.2023 - Letní prázdniny

23.6.2023 - Pedagogická rada za II. pololetí

5.6.2023 - 7.6.2023 - Praktická část ZZ - Závěrečné zkoušky učebního oboru 41-53-H/01 Rybář

14.6.2023 - 15.6.2023 - Ústní část ZZ – 3. A, 3. B - Závěrečné zkoušky učebního oboru 41-53-H/01 Rybář

5.6.2023 - 7.6.2023 - Sportovní kurz

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Projekty / Archiv projektů / Comenius

Učíme Evropu, Evropa učí nás

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni má opět něco, čím se může pyšnit. Dne 16.10. 2009 slavnostně zahájila dvouletý projekt „Vzdělávání v rybářství a trvale udržitelný rozvoj“, a to v rámci programu Comenius.

Partnery v  tomto programu jsou norská škola Skjervøy videregäende skole a francouzská škola Lycee professionnel de Guerande. Náplní projektu je vzdělávání studentů v oblasti vodní kultury v rámci výměnných pobytů, které začaly u nás, pokračovat budou v květnu příštího roku ve Francii a v roce 2011 v Norsku.
Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci partnerských škol, zástupci z řad zastupitelstva Jihočeského kraje, vedeni RNDr. Krejsovou a v neposlední řadě i norský honorální konsul Arve Johansen.

Pro studenty i učitele z partnerských škol byl připraven velmi zajímavý a bohatý program. Seznámili se se školou a její činností, navštívili rybí sádky a líheň, aktivně se zúčastnili výlovu rybníka. Následovala exkurze do Výzkumného ústavu  ve Vodňanech, kde tématem návštěvy byla  problematika reprodukce ryb. Na vyjížďce s přednáškou o třeboňské rybniční soustavě a výletech do Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou a Českého Krumlova se zahraniční delegace seznámily  s naším krajem a jeho historií. Součástí pobytu byla práce na projektu. Studenti vytvořili logo projektu a představili prezentace jednotlivých zemí k tématu udržitelného rozvoje rybolovu ve svých podmínkách.

Smyslem spolupráce je, že každá ze zúčastněných stran ukáže svým partnerům, jak „dělá“ rybářství v domácím prostředí. Soustavu třeboňských rybníků a její funkčnost oceňují Frederic Borie, zástupce ředitele francouzské školy i Ronny Lasery, ředitel norské školy. Myslí si, že systém rybníků na Třeboňsku je velmi dobrým příkladem pro rozvoj akvakultury a pro udržitelný rozvoj krajiny.
Tento mezinárodní projekt, je více než jen exkurze do zahraničí. Studenti se seznámí s různými metodami hospodaření. Jde o prohloubení vědomostí a navázání dalších kontaktů. Žáci i pedagogové všech tří škol se posunou ve svých znalostech zase o něco dál.

Je zřejmé, že Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína svými mezinárodními aktivitami překračuje rámec svého regionu a zvyšuje svůj význam i prestiž. Nezbývá než jí popřát mnoho dalších úspěchů i do budoucna.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout