Mladí rybáři z Polska navštívili Třeboň

V rámci zkvalitnění výuky se SOU rybářské v Třeboni neustále snaží navazovat kontakty se školami podobného zaměření v Evropě.Každý žák školy se během studia zúčastní zahraniční praxe na Slovensku, ve Francii nebo v Norsku. V současné době se velmi nadějně rozvinula spolupráce se střední rybářskou školou z Gizycka v Polsku.

Již v loňském roce se uskutečnila vzájemná výměna žáků a pedagogů. Letos na podzim v termínu 15. 10. – 21.10. 06 skupina  šesti žáků a dvou pedagogů z Gizycka navštívila Třeboň. Polští studenti absolvovali velmi náročný, ale zajímavý program. Prakticky se zúčastnili výlovů velmi atraktivních rybníků, jako je Velký Tisý a Spolský. Také absolvovali exkurse v rybí líhni Mydlovary, na sádkách a zpracovně ryb v Třeboni. S historií i současností rybářství v českých zemích se seznámili v rybářské expozici na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou.

Podle vyjádření polských studentů se jejich návštěva v Třeboni velmi vydařila, neboť si u nás v praxi vyzkoušeli pro polské rybáře nezvyklý systém hospodaření na rybnících. Škola v Gizycku je totiž zaměřena na rybářské hospodaření na jezerech. Gizycko leží v centru oblasti Mazurských jezer na severovýchodě Polska. Žáci SOU rybářského v Třeboni se již těší na květen příštího roku, kdy se budou účastnit praktického výcviku na  školním jezeře v Gizycku.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím