Telefon 384 721 216
Velikost písma

24.5.2024 0:00 - Nejzazší termín pro podání přihlášky ke studiu

29.5.2024 - Pedagogická rada

3.6.2024 - ZZ - písemná část

4.6.2024 - 7.6.2024 - ZZ - praktická část

17.6.2024 - 18.6.2024 - ZZ - ústní část

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / Akce školy / Archiv akcí / Akce roku 2015 - 2016

Poháry zůstaly v Třeboni

Třetí dubnový týden proběhl ve znamení soutěžení a příprav. Naše škola pořádala již 14. ročník Mezinárodní soutěže žáků rybářských škol.

Po předchozím týdnu, kdy nám počasí moc nepřálo, jsme s napětím očekávali, jestli se k nám štěstí více přikloní a bude lépe. To se nakonec i stalo, a tak jsme strávili krásné dva dny na břehu rybníka Svět a také na půdě naší školy.  

Letošního ročníku se zúčastnily čtyři školy, z toho jedna slovenská – Spojená škola ZSŠPo Ivanka při Dunaji a tři české – SŠRV Jakuba Krčína Třeboň, SRŠ a VOŠ Vodňany a Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec.

Soutěžilo se celkem v šesti disciplínách, soutěžila tříčlenná školní družstva a také jednotlivci. Ve veliké konkurenci a zápolení byla radost sledovat žáky - rybáře, jak dobře byli připravení a jak mistrovsky umí ovládat své rybářské náčiní… Zápolilo se do poslední chvíle. Nikomu nebylo lhostejné, jak v konečném součtu dopadne, a to je dobře. Je třeba se umět poprat o výsledek a něco ze svého obětovat pro dobro věci.

První ale může být jen jeden. Pro tento rok jsme, myslím, dosáhli úspěchu absolutního. Naše družstvo ve složení Jakub Novák, Pavel Šindelář, Pavel Písařík a Ladislav Kozlík „sebralo vítr z plachet všem“. Jako tříčlenné družstvo jsme obsadili první místo a v soutěži jednotlivců první, druhé a třetí místo. Ladislav Kozlík, který se účastnil soutěže jako náhradník a nemohl být tedy hodnocen s ostatními, však po sečtení všech bodů dosáhl na krásné čtvrté místo. Škoda, snad tedy příště.    

Naši žáci nám udělali velikou radost a chtěl bych jim tímto velmi poděkovat za to, že to nevzdali, připravili se a příkladně reprezentovali naši školu. Kéž by byli příkladem i pro ostatní. Ještě jednou děkuji mnohokrát.

Petru zdar J. Pumpr


Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout