Vzdělání pro veřejnost

Nabízíme PROFESNÍ REKVALIFIKACE pro tyto profese:

  • Rybníkář
  • Líhňař
  • Pstruhař
  • Zpracovatel ryb
  • Chovatel vodní drůbeže
>> více

VIDEO vizitka

POTÁPĚNÍ V PAKOŠTANE

Je pravdou, že o mořském dně toho víme stokrát méně, než o povrchu Měsíce. Moře samo o sobě je velice zvláštní biotop, plný barev a hravých tvarů, zároveň je to však svět plný chladu a temna. Tuto kontrastní krajinu člověk začal detailněji zkoumat na začátku minulého století. Od dob bádání Jacka Cousteaua se mnohé změnilo. A právě jeho výzkumy posunuly lidstvo o velký krok vpřed. Dnes již není velký problém nahlédnout do světa podmořské krajiny. Abychom tuto cestu však mohli podniknout,  je třeba složit zkoušky zdatnosti potápěče. A  jedna z možností je přihlásit se do PADI potápěčské školy.

Tento rok tuto možnost díky naší škole dostalo 21 žáků, 16 z nich absolvovalo základní kurz OWD (Open Water Diving), další 3 prodělali nástavbu AOWD (Advance Open Water Diving) a jeden kurz při specializaci na poměr plynů v láhvi Nitrox. Z celkového počtu 21 kurz úspěšně ukončilo 20 studentů. Z tohoto čísla je vidno,že stát se potápěčem nemusí být až tak složité, nicméně notnou dávku píle nelze opomenout. Není třeba zvláštní fyzická zdatnost, rozhodující je však zdraví, odhodlání a zapálení pro věc. Umění sebekontroly je zde skalním prvkem. Z počátku prověří vaše možnosti snadné úkoly, jako je například umytí masky pod vodou nebo zakleknutí na dno, postupem času však přichází úkoly stylu odhození masky, nouzový výstup nebo záchrana kamaráda, a to v hloubce okolo 12 metrů již není až taková legrace. Všechny tyto úkony nás připravují na skutečné hrozby, které nás mohou pod vodou potkat.

S každým dalším ponorem se stávají věci snazšími a ke konci kurzu už většinu úkonů před sestupem děláte automaticky. Po detailní teoretické průpravě přišel na řadu ponor č. 1, ten však absolvovala jen první skupina,  a to pouze v okolí mola, jelikož kvůli nevoli počasí (vlny dosahovaly místy skoro metr) nebylo možné sestoupit ke dnu. Další den vše šlo podle plánu. Absolvovali jsme celkem dva ponory, to samé se dělo i dne následujícího. V pokračujícím týdnu jsme prodělali i ponor z lodi na volném moři. Teorii jsme dovršili ovládnutím práce s tabulkami a sestavením grafu opakovaného ponoru. Poté už jen zkoušky a „voila“, jsou z nás potápěči!  I když ne tak docela. Pro úplné dokončení je třeba být ještě pasován, bez toho se žádný potápěč nemůže obejít. Návštěva Biogradu byla malým zpestřením jinak velice zajímavého pobytu. A příští rok nás, doufám, opět uvítají slunné pláže u městečka Pakoštane.

Jonáš Jordánek, třída E 1.


Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

PRÁVĚ PROBÍHAJÍ TYTO PROJEKTY

Rekonstrukce a modernizace objektu Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína

 

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

 

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout