Telefon 384 721 216
Velikost písma

25.6.2024 - Nejzazší termín pro podání přihlášky k maturitní zkoušce pro podzimní termín

28.6.2024 - Volno ředitele školy

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O škole / Fotokronika / Kroužky

Včelařský kroužek mládeže

Včelařský kroužek mládeže (VKM) při SŠRV byl založen ve školním roce 2014/2015. VKM  začínal nejprve v tzv. „suché variantě“ - tedy bez vlastních včelstev. V srpnu 2015 pak SŠRV pořídila pro účely praxe 4 včelstva. Ta byla umístěna na nedaleký pozemek, který nám bezplatně zapůjčilo město Třeboň. Podpory v této věci si naše škola velmi cení, neboť VKM bez včelstev by nebyl dlouho udržitelným projektem.

Cílem VKM při SŠRV je získat mladou generaci pro chov včel, prohloubit zájem o včelařství, coby důležitý environmentální obor lidské činnosti, tedy obor s úzkým vztahem k přírodě. Dále zajistit plynulou mezigenerační obměnu včelařů, a tím v neposlední řadě udržet či rozvinout význam opylovací služby nejen pro člověka a jím pěstované kulturní plodiny, ale i přírodu jako takovou.

V závěru školního roku 2014/15 se členové VKM  zúčastnili pětidenního celorepublikového setkání VKM s názvem „Rojení“, které se konalo nedaleko Rakovníka. Náplní akce bylo nejen navázání nových včelařských přátelství, ale i prohloubení zájmu o obor prostřednictvím zajímavých a nápaditých her a workshopů.

Jarní přípravy včelstva na školní včelnici >>

FotogaleriePřeskočit fotogalerii


Kde nás můžeš sledovat

Kontakty

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Táboritská 688, 379 01 Treboň

+420 384 721 216

Partneři, sponzoři, organizace

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout