Partnerská škola v Polsku

Nejen do Francie jezdí žáci Středního odborného učiliště rybářského Třeboň.

V dnešní době už nestačí získávat pouze znalosti a dovednosti na škole v rámci malého regionu, ale je třeba získávat rozhled a zkušenosti i za hranicemi našeho státu. Proto Střední odborné učiliště rybářské Třeboň navázalo  spolupráci s partnerskými školami v řadě evropských států. Jako příklad bychom mohli uvést Francii, Maďarsko, Slovensko, Německo a nyní nově Polsko. Nyní také usilujeme o spolupráci se školou v norském Narviku.  Pro realizaci těchto exkurzí se snažíme využívat  finanční prostředky z grantů EU.

Poslední výměna studentů proběhla v 2.polovině září a 1. polovině října. Naši studenti navštívili partnerskou školu v Gyzicku (Mazurská oblast). Část našeho pobytu zde byla směřována k seznámení s pro nás netypickým obhospodařováním jezer.

Naši žáci se sami účastnili odchytů ryb na volné vodě ( školní jezero Dajgun  cca 850 ha).  Pro jezero je typickou rybou síh malý ( Coregonus albula), který se u nás nevyskytuje. Zbývající čas byl využit k poznávání  „POVIATU GIZYCKÉHO“. Studenti naší školy byli slavnostně přijati hejtmanem vojvodství Mazurského.

V závěru výměnného pobytu se  studenti SOUr účastnili semináře s žáky tamní školy , kde se za pomoci multimediální prezentace seznamovali  s  Třeboňskem, jeho specifiky a způsobem obhospodařování  rybníků  u nás. V první polovině října jsme přivítali studenty z partnerské školy v Třeboni. Žáci z  polské školy se aktivně účastnili výlovů rybníků (Bezdrev, Horusický) a seznamovali s regionem.

Doufáme, že tyto možnosti dají našim studentům nadhled a  větší možnosti v uplatnění a získají  také větší motivaci pro studium cizích jazyků.

Kalendář akcí

POÚTSTČTSONE
                                          
Změny v rozvrhu Rozpis praxe žáků

Obory studia

Maturitní obor

Učební obor

Nastavbové studium

Služby pro veřejnost

  • Turistické ubytování v domovech mláděže
  • Pronájem autobusu MB + VW
  • Nabídka stravování
>> více

Kontakty

Táboritská 688
379 01 Třeboň

TELEFON: 384 721 216
EMAIL: info@ssrv.cz
FAX: 384 724 401
ID datové schránky: rhkyuzm

Partneři školy

Jihočeský krajbioproESFlogo ropmšmtdíla rožmberkůuniv 2ubytování

Kontakty

Střední škola rybářská
a vodohospodářská
Jakuba Krčína, Třeboň

Táboritská 688/II, 379 01 Třeboň

Email: info@ssrv.cz

Telefon: 384 721 216

Mapa
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím